Muži na superligové body stále čekají. Junioři se po víkendu dostali do čela své skupiny


 
» Redakce (17.9.2017)

Ústí nad Labem V sobotu se v rámci 3. kola Tipsport Superligy představili naši muži A v duelu s Tatranem Střešovice, kde opět vyhořeli na proměňování šancí. Svěřenci Marka Vojty bojovali srdnatě, ovšem na zkušeně hrající Tatran nestačili a prohráli 8:2. Za to junioři si v úvodních dvou zápasech KB extraligy zastříleli a připsali plný počet šesti bodů, když nejprve porazili Kladno 7:14 a poté i Chomutov v poměru 7:5.
Dobrý vstup do zápasu, vyrovnaná první třetina, kolaps ve druhé periodě. Pro ústecké fanoušky a hráče známý scénář. Až do 28. minuty jsme s několika násobným mistrem drželi krok. Právě v této minutě Tomáš Hlava v ústecké bráně poprvé inkasoval, kdy se prosadil Petr Brautferger, za asistence Martina Mühlfaita. Na 2:0 poté navýšil Adam Tlapák. V 31. minutě Snížil na 2:1 ústecký střelec Viktor Kopecký, který se prosadil při přesilové hře. Co se týče branek, to ale bylo na dlouho vše a začali úřadovat domácí, kteří stihli do druhé sirény ještě tři branky a vedli rázem 5:1. Ústečtí ale zbraně neskládali, jelikož i přes nepříznivý stav utkání měli golové šance, které tak neskončili a domácí mrzeli. Jednu z nich v branku neproměnil Petr Pojar, a to i díky skvělému Kafkovi v bráně Tatranu. Ve 42. minutě nevyužil po faulu Němečka trestné střílení Kopecký a přicházeli, tak další šance na obou stranách. Jednu z nich využil Jakub Švejkovský. Kotel Severočechů, který tvořili elévci, pak potěšil Radek Kužel, brankou na 6:2. V Závěru se ještě dvakrát prosadili hráči Střešovic a utkání skončilo za stavu 8:2. Herně jsme horším týmem nebyli, ba dokonce jsme hráli velice dobře, proto prohra mrzí ještě o něco více.
„V dnešním zápase jsme podali asi nejlepší výkon od začátku sezóny, bohužel ztrácíme v zakončení. Dnešní zápas toho byl důkazem, jelikož soupeř těžil z každé naší chyby a bohužel pro nás my jsme z jejich chyb netěžili vůbec. Podle mého názoru skvělé utkání a nezbývá mi nic jiného, než soupeři popřát hodně štěstí do dalších zápasů,“ zhodnotil utkání lodivod ústeckých Vojta.

Krátké okénko do florbalové soboty elévci…
Elévci odehráli přípravný turnaj, také ve Střešovicích. Zhruba šesti hodinový turnaj všechny bavil a naše mladé naděje změřili síly s několika týmy. Na turnaji nebyli důležité výsledky, šlo jen o to si příjemně zahrát a bavit se florbalem, samozřejmě když se vyhraje, je to příjemnější. Sobotu elévkům završil zápas mužů, který si rovněž užili.

Junioři opět pálí v extralize...
O víkendu odstartovala také juniorská KB extraliga, které se rozdělila do čtyř skupin, ze kterých se následně bude postupovat dále. Ve skupině C bojují právě naši junioři. Tým Marka Vojty se opět přes léto trochu obměnil. První starty si od začátku připsal Ondra Kawulok nebo Adam Pucarević.
111 diváků na ústecké Slunetě se vůbec nenudilo. Už ve třetí minutě se prosadil hostující Vojtěch Bernes. O pár sekund později vyrovnal Vavruška. Muži občas trénují s juniory a ti asi od nich odkoukali neproduktivitu, když spalovali šanci za šancí. Do sítě zapadla až střela Fuchsiga z jedenácté minuty a nastartoval tak svůj dnešní hattrick. Nedáš, dostaneš. Známé rčení se dnes potvrdilo, když domácí měli šanci za šancí, ale hosté jim byli stále v patách.
Větší náskok si domácí vytvořili až ve druhé třetině, kde se prosadil Kawulok a Fuchsig. Utkání mělo vše a výsledek se plynule rýsoval k úspěchu domácích, kteří vedli už 7:3. V tu chvíli hosté nastartovali stíhací jízdu a začali být možná lepším týmem. Zásluhou Kučery a Giptnera chomutovští utkání zdramatizovali, ovšem na obrat jim nezbyl čas a tři body zůstali v Ústí. Po prvním hracím víkendu mají junioři šest bodů a jsou na děleném prvním místě ve skupině C.
 

19.2. Soustředění 2018
Termín soustředění pro letošní sezonu je 18. - 25.8.2018


 
««    »»
Březen 2018
123 Muži B: SC Sluneta
Veteráni: Nová MSH Mladá Boleslav
Junioři: SH Děkanka
Dorost: MSH Teplice
Juniorky: SH ZŠ Dobiášova Liberec
4 Muži A: SC Sluneta
Muži B: SC Sluneta
Junioři: SC Sluneta
5678910 Muži A: SH ZŠ Dobiášova Liberec
Junioři: SC Sluneta
Starší žáci A: SH Česká Lípa
Starší žáci B: SH Krupka
11 Muži A: SH Dukla Liberec
Junioři: SH SportPoint Brno
Junioři B: SC Sluneta
121314151617 Muži A: SC Sluneta
Muži C: SH Chemik Lovosice
Junioři: SH Čakovice
Mladší žáci: Gym. Jateční
Mladší žáci: Hala míčových sportů Liberec
Juniorky: Gym Jateční
18 Muži A: SC Sluneta
Junioři: SC Sluneta
Dorost: Karlovy Vary
Dorost B: SH Tanvald
Starší žákyně: SC Sluneta
1920 Muži A: SH ZŠ Dobiášova Liberec
2122 Muži A: SC Sluneta
2324 Junioři B: SH SŠT Most Velebudice
Dorost: SC Sluneta
Starší žáci A: Gym. Jateční
Starší žáci B: SC Semily
25 Muži A: bude upřesněno
Junioři: MSH Teplice
Elévové: MSH Teplice
Přípravka: Gymnázium Jateční
Dorostenky: SH SŠT Most Velebudice
2627 Junioři: Mladá Boleslav
28 Junioři: SC Sluneta
2930 Dorostenky: SH Kadaň
31 Veteráni: Nová MSH Mladá Boleslav

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Liberec
SC Sluneta
22.3.2018 20:00-22:00
 
VS
Liberec  -  FbÚ
bude upřesněno
25.3.2018 bude upřesněn

Další týmy
Starší žáci A
24.3.: Gym. Jateční
Starší žáci B
24.3.: SC Semily
Dorost
24.3.: SC Sluneta
Junioři B
24.3.: SH SŠT Most Velebudice
Přípravka
25.3.: Gymnázium Jateční
Elévové
25.3.: MSH Teplice
Dorostenky
25.3.: SH SŠT Most Velebudice
Junioři
25.3.: MSH Teplice
15:15-17:15

Junioři
27.3.: Mladá Boleslav
19:30-21:30


  
Dnes má svátek Radek
Zítra má svátek Leona

Včera slavil(a) narozeniny
Peška Jan
Pošíval Josef
Za 3 dny slaví narozeniny
Kročáková Eliška
Rekas Jakub