První podzimní víkend byl pro ústecké florbalisty celkem přívětivý…

» Redakce (24.9.2017)

Ústí nad Labem - čtvrtý víkend prvního školního měsíce je za námi. Mužům A přinesl první bod v superlize, veteráni mají na kontě první body, dorosteneci uštědřili svým soupeřům pořádnou kanonádu a mužská rezerva si zastřílela na Slunetě. I tak se dá jednoduše shrnout florbalové dění, jehož strůjcem byli ústečtí florbalisté. Nejsledovanějším zápasem bylo ale severočeské derby s Českou Lípou, které však domácí k tříbodovému zisku, ač k němu měli blíže než kdy jindy, nedovedli.
Muži B byli doma stoprocentní…
V sobotu i v neděli se poprvé hrstce domácích fanoušků představili muži B. Co se nepovedlo mužům A v derby, to dokonale nahradili, když nejdříve porazili tým z Loun v poměru 8:2 a hned v neděli hráče z nedalekých Lovosic 8:6.
Utkání s Louny otevřel ve druhé minutě hostující Bielik, který propálil domácího brankáře Marka Netopilíka. Domácí museli tedy otáčet a později se ukázalo, že to nebude problém. Už v šesté minutě vyrovnal Hynek Nikolič. Válec z minulé sezony, na který si ústečtí zvykli, se proti nováčkovi soutěže možná překvapivě nekonal. V jedenácté minutě poslal domácí do vedení Kučaba po přihrávce Polanského, ale jinak to byla vyrovnaná třetina. Až v té druhé se utkání stávalo více hrou hráčů Florbalu Ústí, kteří využívali přibývajících zaváhání hráčů z Loun a zlomili jejich odpor. Postupně se trefili Nergl, Grosse a Kučaba. Tím stanovili výsledek utkání po druhé třetině na 6:1. Závěrečnou dvacetiminutovku už si ústečtí pohlídali a zápas skončil pro domácí výhrou 8:2.

V neděli to už dopadlo těsněji. Stejně jako v sobotním duelu museli ústečtí otáčet ze stavu 0:1, který stanovil už ve druhé minutě lovosický Kroupa. Domácí borci pak slepili dvě branky do sedmé a osmé minuty a díky nim to bylo pro domácí opět pozitivnější. Branky do šatny někdy padají a tentokrát to odnesli domácí, když se v poslední minutě první třetiny opět prosadil Kroupa. Tu druhou domácí dokonce prohráli, jelikož v ní hosté dali dvě branky a Kroupa zkompletoval hattrick. Za domácí držel naději Filip Kučaba brankou na 3:4. O zisku tří bodů pro domácí rozhodla až třetí třetina. Tu totiž ovládli drtivě 5:1. Dvě branky dal Kučaba a po jedné přidal Nikolič, Grosse a Křížek.

První superligový bod…
Divácky nejzajímavější utkání se hrálo v sobotu v podvečer na Slunetě, kdy svěřenci Marka Vojty přivítali ve 4. kole Tipsport superligy tým z České Lípy. Utkání mělo dobré předpoklady pro bodový zisk domácích. Ty byly ještě utuženy rychlou brankou Viktora Kopeckého z druhé minuty utkání. Svěřenci Lenky Bartošové si v první třetině s hrou ústeckých leckdy nevěděli rady a domácí měli více ze hry. Vítr z plachet jim trochu odvál v sedmnácté minutě, když čekolipský Štěrba vyrovnal na 1:1.

Krátce před půlkou zápasu se s brankami roztrhl pytel. Nejprve se ve dvacáté sedmé minutě prosadil Kühnel. Za dalších sedm vteřin hosté opět vyrovnali zásluhou Jana Spilky. O 57 sekund později se domácí opět radovali. Na 3:2 dal totiž gól Täuber a minutu poté se prosadil reprezentant Krbec brankou na 4:2. Po velké přestřelce se hra vyrovnala a oba týmy se střídaly v držení balonku a brankových šancích. Do konce druhé části hosté vstřelili kontaktní branku a třetí perioda tak slibovala velké drama. To také přišlo. Před skvělou diváckou atmosférou 410 fanoušků Ústí odskočilo opět na rozdíl dvou branek, když se ve čtyřicáté deváté minutě prosadil Stibor. V tu chvíli jakoby domácí ztratili koncentraci a přišla další rychlá trefa hostů, tentokrát v podání Marka Dzierži. Už druhou přesilovou hru hosté v sobotním duelu využili a vyrovnali na 5:5. Nutno přiznat, že v závěru utkání měli českolipští více ze hry. Dokonalý obrat hosté dokončili v 62. minutě a brali tak dva body za výhru 5:6 po prodloužení.

Veteráni jedou bez ztráty bodů z Lovosic…
V sobotu odstartovali sezonu i veteráni, a to v Lovosicích, kde získali plných šest bodů ze dvou zápasů. Nejprve porazili Florbalovou akademii Mladá Boleslav 2:6. Vedení ve své skupině si ještě pojistili vítězstvím nad Stodem v poměru 5:1. Veteránům se tedy vstup do sezony povedl a pokud jim podobné výsledky vydrží, můžeme se těšit na úspěchy, na které jsme od služebně nejstarších ústeckých florbalistů zvyklí.

Dorostenecké snažení pod Ještědem…
Doslova kanonádu a neskutečný “brankostroj“ rozjeli v Liberci hráči kategorie dorostenců. Ti totiž nastříleli ve dvou utkáních neskutečných čtyřicet branek. Tým Marka Vojty, který byl doplněný hráči ze starších žáků porazil v prvním utkání teplické Dynamo 21:2. V utkání si devět bodů připsal Dominik Beneš.

Druhé utkání dorostenců proti České Lípě se neslo v podobném duchu. Ústečtí na hřišti úřadovali od první minuty a byli to právě oni, kdo byl pánem na hřišti. To dokazuje i výsledek 19:0. Po prvním hracím víkendu se dá říci, že dorostenci jsou ve střelecké pohodě.

Gratulujeme všem kategoriím k výsledkům a uhraným bodům. Zároveň jim přejeme hodně zdaru do dalších bojů.