Další utkání se pomalu ale jistě blíží. Tentokrát jsme vyzpovídali Lukáše Täubera…


 
» Redakce (7.10.2017)

Ústí nad Labem - úvodních pět kol české nejvyšší soutěže je již za námi. Právě v nich jsme měli možnost vídat Lukáše v základní sestavě Marka Vojty na pozici útočníka. I pro něj, je tento ročník v Tipsport superlize premiérový a patří k mladší části týmu, ale přesto sbírá KB a je jednou z opor týmu.
Jak bys krátce zhodnotil dosavadní působení svého týmu v Tipsport Superlize?
Nemůžeme říct, že jsem spokojeni. To ani nesmíme a nemůžeme. Naše výkony s každým zápasem a zkušenostmi rostou, jen musíme být trpěliví a tento proces učení urychlit, jak nejlépe budeme moct. Jen tak se budeme moc měřit s dalšími týmy a porážet je. Odměnou pro nás budou body do tabulky a spokojení fanoušci.

Jak vnímáš to, že máte jen jeden bod na kontě, když jste jich chtěli mít asi víc?
Je to pro nás všechny určitě frustrující, představovali jsme si o trošku lepší začátek. Na druhou stranu pracujeme na tom, abychom získali další body a posouvali se tabulkou nahoru. Je za námi teprve začátek a s úsilím a nasazením, které všichni máme, je to na dobré cestě.

Co by si řekl, že je hlavní příčinou toho, že jsou výsledky možná trochu pod očekáváním?
Nemyslím si, že jsou pod očekáváním. Jistě se najdou zápasy, ze kterých jsme byli schopni vytěžit více a bodově se posunout, ale nikdo nemohl čekat, že po pár kolech budeme okupovat střed tabulky.

Jak se ty osobně cítíš v Superlize?
Je to příležitost, ve kterou jsem v žákovských kategoriích jen doufal a teď ji hodlám využít, jak nejlépe to bude možné. Čekal jsem změnu úrovně hry, ale i přesto jsem byl na začátku zaskočen, jak rychlý florbal se tu hraje. Přes to všechno musím říct, že se teď bavím florbalem jako nikdy jindy.

Jak vnímáš herní kvalitu a rychlost tuzemské nejvyšší soutěže?
Na všechno je mnohem méně času, rozhodnutí o dalším kroku musí být ještě dříve, než se přijme míček na čepel. Také je rozdíl i v poziční hře, kdy si musíme dávat větší pozor na hráče za zády a každá chyba se okamžitě trestá.

Co říkáš na atmosféru domácích utkání? Jsi tím hráčem, koho vybičuje nebo spíš svazuje?
Z domácí atmosféry jsem nadšený, vždy se nemůžu dočkat na nástup, kdy vidím Slunetu zaplněnou skvěle podporujícími fanoušky. Osobně považuji naše fanoušky za nejlepší, protože tak ohlušující atmosféru všude nezažiji a každý, kdo přijde tak nás žene dopředu a je naším neodmyslitelným šestým hráčem. Hrát doma je pro nás všechny obrovská čest.

Ty v poslední době střídáš obranu s útokem, tak jaký to má důvod a kde se ti hraje lépe?
Trochu jsme hledali optimální sestavu a byl jsem prostě k ruce, kde bylo potřeba. Momentálně se mi hraje lépe v útoku, a to přestože jsem strávil roky v obraně.

Co by si rád vzkázal čtenářům a fanouškům?
Moc rád bych je poprosil, aby nás podporovali jako do teď, protože bez nich to nedokážeme a i oni jsou součástí našeho klubu. Přece jen díky jejich pomoci jsme se dostali až sem a společně se můžeme dostat ještě dál.

 

14.6. STŽ B
Trénink...


6.6. Elévové
Program tréninků do konce sezony...


25.4. Jmenné dresy
Jmenné dresy k dispozici...


 
««    »»
Červen 2018
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Květa
Zítra má svátek Alois

Včera slavil(a) narozeniny
Srnka Filip
Dnes slaví narozeniny
Rybníček Lukáš
Svoboda Ladislav
Zítra slaví narozeniny
Vajdová Kateřina
Za 2 dny slaví narozeniny
Myslivec Karel
Tůma Martin