Manko z druhé třetiny už muži nesmazali. Proti Znojmu prohráli 4:10

» Redakce (22.1.2018)

Ústečtí florbalisté na půdě Znojma padli 4:10, rozhodla především druhá dvacetiminutovka, ve které inkasovali šest branek. Tak velké manko se už nepodařilo Florbalu Ústí zvrátit a znojemští florbalisté se další výhrou přiblížili k záchraně před boji o udržení. Ústečtí hráči mají již pouze teoretickou šanci záchrany před play-down.
TJ Znojmo LAUFEN CZ - Florbal Ústí 10:4
Branky: 11. Krbec, 44. Chudina, 57. Kolstrunk, 60. Procházka

Utkání se ale v první třetině vyvíjelo jinak. Domácí mužstvo se dostalo brzo do vedení, ale v polovině úvodní periody vyrovnal Mikuláš Krbec. Tím se i brankový účet zápasu na chvíli zastavil. Klání bylo vyrovnané i na počet střel, kdy oba brankáři vyrazili nebo chytili jedenáct pokusů.

Zápas se začal lámat z kraje druhé třetiny, když Znojmo dalo dvě rychlé branky, které podpořili dalšími dvěma rychlými góly, jež od sebe dělilo pouze třicet vteřin. Za stavu 5:1 pro domácí celek měnil brankáře, do ústecké svatyně šel Tomáš Fibiger, jenže ani on nezabránil dalším gólům, které padaly do sítě Ústí.

Ve třetí třetině si obě mužstva rozdělili počet gólů rovnoměrně. Za Ústí se prosadil i Michal Chudina, posila ze Startu98, další dvě branky pak vsítili Jakub Kolstrunk a Jakub Procházka za asistence Michala Chudiny, jemuž se tak premiéra v dresu Florbalu Ústí alespoň bodově povedla.

Nyní čeká muže první televizní utkání na domácí půdě, na sever Čech přijedou Otrokovice, se kterými se ústečtí hráči střetli hned v prvním kole. Dorazte v sobotu v 16 hodin na Slunetu a podpořte naše hráče v dalším superligovém utkání.

Autor: Martin Harmach