Junioři v KB lize podlehli Bohemians 3:7. S Ostravou vybojovali dva body

» Redakce (31.1.2018)

Ústečtí junioři získali v dalším dvoukole nejvyšší juniorské soutěže KB ligy cenné dva body, které průběžně upevňují jejich pozici v bojích play-off. Proti Bohemians prohráli 3:7, v druhém utkání ale porazili Ostravu na nájezdy 6:5, kdy ten vítězný vstřelil Dominik Beneš. Jeho a další dva souputníky Miroslava Fořta a Dana Semeráda teď čeká soustředění v juniorské reprezentaci.
Florbal Ústí - FbŠ Bohemians DDM Praha 7 3:7
Branky: 22. Kawulok, 39. Vavruška, 60. Semerád

Bohemians přijeli potrápit ústecké florbalisty a chtěli v utkání naplno bodovat, ostatně jako domácí Ústí.  Svůj cíl nakonec lépe splnili hosté, kteří utkání kontrolovali od jeho začátku. Jako první se prosadili hosté, konkrétně Filip Horák. Druhý gól přidal hned vzápětí v šesté minutě po chybě v domácí obraně 0:2. První perioda skončila 0:3 a to když se krátce před jejím koncem opět prosadili hosté.

Druhou část začalo lépe Ústí. Na rozdíl dvou branek snížil domácí Ondřej Kawulok. Hattrick dovršil Filip Horák z Bohemians. 70 diváku vidělo opět domácí snížení, branka krátce před koncem druhé periody stanovila stav na 2:4.

Do poslední části opět lépe vstoupili domácí, ale nakonec to byli hosté, kteří se prosadili. Definitivní rozuzlení přinesla branka hostů z 59. minuty, o kterou se postaral Jonáš Janata. Ústí sice ještě v závěru snížilo ve hře bez brankáře zásluhou Dominika Beneše 3:6. Poslední slovo ale měli stejně hosté a zvítězili v poměru 3:7.

Důležité dva body vybojované v nájezdech
Florbal Ústí - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 6:5pn
Branky: 4. Esterka, 12. Semerád, 30. Beneš, 48. Esterka, 58. Fuchsig

Nedělní utkání s Ostravou bylo hned od začátku vyrovnané. Za domácí otevřel skóre ve čtvrté minutě Esterka, který hrál i za muže v sobotním TV utkání. Hosté pak sice převzali iniciativu, ale byli to opět domácí, kteří se prosadili, po druhé asistenci Miroslava Fořta to bylo již 2:0. Z ničeho nic se prosadili i hosté, konkrétně Šimon Kuczera, který snížil v 18. minutě na 2:1 a takovým poměrem skončila i první perioda.

Prostřední část vyzněla jednoznačně pro hosty z Ostravy. Domácí v té chvíli nestíhali a hosté celkem v poklidu duel otočili. Ve 28. minutě přidal svou druhou branku v utkání Šimon Kuczera a bylo to už 2:4. Radovat se o minuty později mohli i domácí, jelikož snížil Dominik Beneš.

Ve 44. minutě dostal Martin Martiniak červenou kartu a v pětiminutové přesilové hře domácí snížili. Následovali dvě vyloučení domácích a jen díky Karlu Čápovi, který v ústecké brance vystřídal Tadeáše Dittricha, byl stav ještě hratelný. V 58. minutě vyrovnal na 5:5 domácí Martin Fuchsig. Deset vteřin před koncem zápasu neproměnil trestné střílení Dominik Beneš.

Po vyrovnaném a opatrném prodloužení nakonec rozhodovaly nájezdy, jež nakonec zvládli lépe domácí hráči a berou dva body za vítězství 6:5 po nájezdech.

Autor: Ondřej Dobrovolný