Cíl je MSJ v Kanadě, musíme ale hodně makat, shodují se tři juniorští reprezentanti


 
» Redakce (2.2.2018)
Foto: Jan Němeček

Příští rok v květnu se odehraje další Mistrovství světa juniorů. Tentokrát se koná až v daleké Kanadě a naději, že si tam zahrají, mají i tři naši junioři. Dominik Beneš, Dan Semerád a Miroslav Fořt se dostali do výběru juniorské reprezentace, kterou vede Jiří Jakoubek. Všichni tři odehrají zápasy proti Švýcarům. Pro Dominika Beneše je to druhá reprezentační akce.
Kluci, byli jste nominováni do juniorské reprezentace. Odehrajete tři přípravná utkání proti Chomutovu hned na začátku února, jaké máte pocity?
Dan: Určitě to je pro mě veliká příležitost. Dozvěděl jsem se o tom vlastně první den na lyžařském kurzu a cítil jsem se hodně šťastně. Hrát na mezinárodní úrovni je pro mě nepopsatelný zážitek a rozhodně mi to dá mnoho zkušeností. Zároveň se těším na odhození té pomyslné klubové rivality. Kluci, které jsem doteď vnímal jako soupeře, budou nosit stejný dres jako já.

Miroslav: Jsem hodně rád, že jsem byl nominován. Dal jsem do toho hodně, abych se na tu akci dostal. Je to ale jen jeden dílek z té skládačky, kterou se snažím poskládat až do úplného konce, čímž je závěrečné mistrovství světa v Kanadě. Čeká mě ještě hodně velký kus cesty a doufám, že bude se šťastným koncem. Co mě také těší je, že tam jsme tři Ústečáci, což je výborné. Doufám, že se tam udržíme až do konce a mohlo by nás tam časem být více.

Dominik: Samozřejmě jsem hodně rád i kvůli tomu, že můžu být s týmem už na druhé akci.

Již dříve Ústí zaznamenalo reprezentační úspěchy, poprvé se ale stalo, že se ve stejném týmu sešli tři kluci z Ústí, vnímáte to jako klubový úspěch?
Dan: Jsem moc rád za to, že se v Ústí sešla takto silná kategorie. S kluky se navzájem posouváme výš a beru to jako velkou výhodu, jelikož jsme si dost blízcí. Zároveň doufám, že to není první a jediná reprezentační akce, kterou spolu zažijeme. Hlavní cílem je pro nás všechny určitě mistrovství světa juniorů v Kanadě.

Miroslav: Určitě bych to bral jako klubový úspěch. V klubu se dobře pracuje s mládeží a nese to své ovoce. Také doufám v to, že by nás tam mohlo být více. Máme tu dost talentovaných hráčů a věřím, že mají na to si zahrát za reprezentaci.

Dominik: Tak určitě, je to takové zpestření pro klub a hlavně i pro nás za tu práci. Ale tohle není vše, protože tímhle to teprve začíná a my musíme ještě pořádně makat, abychom se tam udrželi.

Do reprezentace je potřeba splnit určité fyzické limity, řekli byste nám k tomu něco víc? Jak to probíhalo?
Dan: Tak samozřejmě limity jsem prozatím splnil. Museli jsme zvednout svojí váhu na bench, jeden a půl krát své váhy na dřep, 2500 m vytrvalostní běh a 5 vznosů. Rozhodně to nebylo nic lehkého a bez přípravy v posilovně, se kterou mi dost pomohl taťka, bych to určitě nezvládl.

Miroslav: Fyzické limity, no moje oblíbené téma. Na fyzické limity jsem se připravoval, protože je to velká část toho, abyste se mohli podívat na reprezentační akci. Mně se bohužel nepovedlo udělat testy před EFT a byl to také jeden z důvodů, proč jsem se tam nepodíval. Snažil jsem se na tom teď zapracovat, abych byl nominován na další akci a povedlo se to. Každý musí splnit svůj stanovený limit v „yoyo testu“: běh, vznosy, bench a dřep.

Dominik: Fyzické testy jsou hlavně taková informace pro trenéry, jak jsme na tom po silové stránce. Je tam různé posilování na dřep a bench a pak na výdrž v „yoyo testu“.

Autor: Pavel Klepetko 

18.1. Reklamace oblečení
Pátek 18.1.2019 od 16:00 do 18:00...


 
««    »»
Leden 2019
12345 Muži B: SC SLUNETA
Junioři: SC Sluneta
Juniorky: Sluneta
6 Muži B: SC SLUNETA
Juniorky: SH Děkanka
789101112 Muži A: SH ZŠ Kunratice
Veteráni: UJEP
Mladší žáci: Liberec
Mladší žáci: Kadaň
Přípravka: Gymnázium Litoměřice
Juniorky: SC SLUNETA
13 Muži A: SC SLUNETA
Juniorky: SC SLUNETA
Starší žákyně: Městská SH Chomutov
141516171819 Muži A: SC SLUNETA
Muži B: SH Krupka
Dorost: MSH Plzeň III (Lokomotiva III)
Starší žáci A: Jatečka
Starší žáci B: Gzmnázium Jateční
Ženy: SH Česká Lípa
20 Muži B: SC SLUNETA
Muži C: SH SOUŠ ROUDNICE
Dorostenky: SH TJ Turnov
2122232425 Muži A: SH SPORTaS u Koldomu Litvínov
26 Junioři: SC Sluneta
Juniorky: SH ZŠ Dobiášova Liberec
27 Muži A: SC SLUNETA
Veteráni: SH Králův Dvůr
Junioři: SC Sluneta
Dorost: SH ZŠ Dobiášova Liberec
Juniorky: Nová MSH Mladá Boleslav
28293031

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Z.F.K.Petrovice
SC SLUNETA
19.1.2019 17:00-19:30
 
VS
Litvínov  -  FbÚ
SH SPORTaS u Koldomu Litvínov
25.1.2019 20:00-22:30

Další týmy
Starší žáci A
19.1.: Jatečka
09:00-15:40

Starší žáci B
19.1.: Gzmnázium Jateční
08:00-13:00

Muži B
19.1.: SH Krupka
17:00-19:30

Dorost
19.1.: MSH Plzeň III (Lokomotiva III)
Ženy
19.1.: SH Česká Lípa
Muži B
20.1.: SC SLUNETA
17:00-19:30

Muži C
20.1.: SH SOUŠ ROUDNICE
Dorostenky
20.1.: SH TJ Turnov
Junioři
21.1.: SC Sluneta
19:30-21:30


  
Dnes má svátek Vladislav
Zítra má svátek Doubravka

Dnes slaví narozeniny
Kubeš Jan
Zítra slaví narozeniny
Šímová Kateřina
Za 2 dny slaví narozeniny
Trnovcová Karolína