Cíl je MSJ v Kanadě, musíme ale hodně makat, shodují se tři juniorští reprezentanti


 
» Redakce (2.2.2018)
Foto: Jan Němeček

Příští rok v květnu se odehraje další Mistrovství světa juniorů. Tentokrát se koná až v daleké Kanadě a naději, že si tam zahrají, mají i tři naši junioři. Dominik Beneš, Dan Semerád a Miroslav Fořt se dostali do výběru juniorské reprezentace, kterou vede Jiří Jakoubek. Všichni tři odehrají zápasy proti Švýcarům. Pro Dominika Beneše je to druhá reprezentační akce.
Kluci, byli jste nominováni do juniorské reprezentace. Odehrajete tři přípravná utkání proti Chomutovu hned na začátku února, jaké máte pocity?
Dan: Určitě to je pro mě veliká příležitost. Dozvěděl jsem se o tom vlastně první den na lyžařském kurzu a cítil jsem se hodně šťastně. Hrát na mezinárodní úrovni je pro mě nepopsatelný zážitek a rozhodně mi to dá mnoho zkušeností. Zároveň se těším na odhození té pomyslné klubové rivality. Kluci, které jsem doteď vnímal jako soupeře, budou nosit stejný dres jako já.

Miroslav: Jsem hodně rád, že jsem byl nominován. Dal jsem do toho hodně, abych se na tu akci dostal. Je to ale jen jeden dílek z té skládačky, kterou se snažím poskládat až do úplného konce, čímž je závěrečné mistrovství světa v Kanadě. Čeká mě ještě hodně velký kus cesty a doufám, že bude se šťastným koncem. Co mě také těší je, že tam jsme tři Ústečáci, což je výborné. Doufám, že se tam udržíme až do konce a mohlo by nás tam časem být více.

Dominik: Samozřejmě jsem hodně rád i kvůli tomu, že můžu být s týmem už na druhé akci.

Již dříve Ústí zaznamenalo reprezentační úspěchy, poprvé se ale stalo, že se ve stejném týmu sešli tři kluci z Ústí, vnímáte to jako klubový úspěch?
Dan: Jsem moc rád za to, že se v Ústí sešla takto silná kategorie. S kluky se navzájem posouváme výš a beru to jako velkou výhodu, jelikož jsme si dost blízcí. Zároveň doufám, že to není první a jediná reprezentační akce, kterou spolu zažijeme. Hlavní cílem je pro nás všechny určitě mistrovství světa juniorů v Kanadě.

Miroslav: Určitě bych to bral jako klubový úspěch. V klubu se dobře pracuje s mládeží a nese to své ovoce. Také doufám v to, že by nás tam mohlo být více. Máme tu dost talentovaných hráčů a věřím, že mají na to si zahrát za reprezentaci.

Dominik: Tak určitě, je to takové zpestření pro klub a hlavně i pro nás za tu práci. Ale tohle není vše, protože tímhle to teprve začíná a my musíme ještě pořádně makat, abychom se tam udrželi.

Do reprezentace je potřeba splnit určité fyzické limity, řekli byste nám k tomu něco víc? Jak to probíhalo?
Dan: Tak samozřejmě limity jsem prozatím splnil. Museli jsme zvednout svojí váhu na bench, jeden a půl krát své váhy na dřep, 2500 m vytrvalostní běh a 5 vznosů. Rozhodně to nebylo nic lehkého a bez přípravy v posilovně, se kterou mi dost pomohl taťka, bych to určitě nezvládl.

Miroslav: Fyzické limity, no moje oblíbené téma. Na fyzické limity jsem se připravoval, protože je to velká část toho, abyste se mohli podívat na reprezentační akci. Mně se bohužel nepovedlo udělat testy před EFT a byl to také jeden z důvodů, proč jsem se tam nepodíval. Snažil jsem se na tom teď zapracovat, abych byl nominován na další akci a povedlo se to. Každý musí splnit svůj stanovený limit v „yoyo testu“: běh, vznosy, bench a dřep.

Dominik: Fyzické testy jsou hlavně taková informace pro trenéry, jak jsme na tom po silové stránce. Je tam různé posilování na dřep a bench a pak na výdrž v „yoyo testu“.

Autor: Pavel Klepetko 

19.2. Soustředění 2018
Termín soustředění pro letošní sezonu je 18. - 25.8.2018


 
««    »»
Únor 2018
123 Mladší žáci: SC Sluneta
4 Muži B: SC Sluneta
Muži C: MSH Teplice
Dorost B: SC Semily
Mladší žáci: MSC Česká Lípa
Přípravka: SH Meziboří
5678910 Veteráni: SC Sluneta
Junioři: Brno
Juniorky: MSH Chomutov
Starší žákyně: MSH Chomutov
11 Muži A: SC Sluneta
Junioři: Ostrava
121314151617 Muži B: HK Rokycany
Starší žáci A: Hala míčových sportů Liberec
Starší žáci B: SC Sluneta
Dorostenky: SH Kadaň
18 Muži A: SC Sluneta
Muži B: Plzeň
Junioři B: SH Chemik Lovosice
Dorost: SH ZŠ Dobiášova Liberec
192021222324 Junioři: MSH Teplice
Mladší žáci: SH ZŠ Dobiášova Liberec
25 Muži C: SH Neratovice
Junioři: SC Sluneta
Mladší žáci: SH ZŠ Smržovka
2627 Muži A: Ostrava
28

 
Muži A
 
VS
FBC Ostrava  -  FbÚ
Ostrava
27.2.2018 16:50 - 20:00

Další týmy
Mladší žáci
24.2.: SH ZŠ Dobiášova Liberec
Junioři
24.2.: MSH Teplice
Mladší žáci
25.2.: SH ZŠ Smržovka
Muži C
25.2.: SH Neratovice
Junioři
25.2.: SC Sluneta
12:00-15:00


  
Dnes má svátek Petr
Zítra má svátek Svatopluk

Včera slavil(a) narozeniny
Sláma Jan
Dnes slaví narozeniny
Behenský Lukáš
Nepraš Matěj
Za 2 dny slaví narozeniny
France Lukáš
Kopta Petr
Krbec Mikuláš
Štorek Vladimír ml.
Za 3 dny slaví narozeniny
Berounský Lukáš
Vojta Marek