Cíl je MSJ v Kanadě, musíme ale hodně makat, shodují se tři juniorští reprezentanti


 
» Redakce (2.2.2018)
Foto: Jan Němeček

Příští rok v květnu se odehraje další Mistrovství světa juniorů. Tentokrát se koná až v daleké Kanadě a naději, že si tam zahrají, mají i tři naši junioři. Dominik Beneš, Dan Semerád a Miroslav Fořt se dostali do výběru juniorské reprezentace, kterou vede Jiří Jakoubek. Všichni tři odehrají zápasy proti Švýcarům. Pro Dominika Beneše je to druhá reprezentační akce.
Kluci, byli jste nominováni do juniorské reprezentace. Odehrajete tři přípravná utkání proti Chomutovu hned na začátku února, jaké máte pocity?
Dan: Určitě to je pro mě veliká příležitost. Dozvěděl jsem se o tom vlastně první den na lyžařském kurzu a cítil jsem se hodně šťastně. Hrát na mezinárodní úrovni je pro mě nepopsatelný zážitek a rozhodně mi to dá mnoho zkušeností. Zároveň se těším na odhození té pomyslné klubové rivality. Kluci, které jsem doteď vnímal jako soupeře, budou nosit stejný dres jako já.

Miroslav: Jsem hodně rád, že jsem byl nominován. Dal jsem do toho hodně, abych se na tu akci dostal. Je to ale jen jeden dílek z té skládačky, kterou se snažím poskládat až do úplného konce, čímž je závěrečné mistrovství světa v Kanadě. Čeká mě ještě hodně velký kus cesty a doufám, že bude se šťastným koncem. Co mě také těší je, že tam jsme tři Ústečáci, což je výborné. Doufám, že se tam udržíme až do konce a mohlo by nás tam časem být více.

Dominik: Samozřejmě jsem hodně rád i kvůli tomu, že můžu být s týmem už na druhé akci.

Již dříve Ústí zaznamenalo reprezentační úspěchy, poprvé se ale stalo, že se ve stejném týmu sešli tři kluci z Ústí, vnímáte to jako klubový úspěch?
Dan: Jsem moc rád za to, že se v Ústí sešla takto silná kategorie. S kluky se navzájem posouváme výš a beru to jako velkou výhodu, jelikož jsme si dost blízcí. Zároveň doufám, že to není první a jediná reprezentační akce, kterou spolu zažijeme. Hlavní cílem je pro nás všechny určitě mistrovství světa juniorů v Kanadě.

Miroslav: Určitě bych to bral jako klubový úspěch. V klubu se dobře pracuje s mládeží a nese to své ovoce. Také doufám v to, že by nás tam mohlo být více. Máme tu dost talentovaných hráčů a věřím, že mají na to si zahrát za reprezentaci.

Dominik: Tak určitě, je to takové zpestření pro klub a hlavně i pro nás za tu práci. Ale tohle není vše, protože tímhle to teprve začíná a my musíme ještě pořádně makat, abychom se tam udrželi.

Do reprezentace je potřeba splnit určité fyzické limity, řekli byste nám k tomu něco víc? Jak to probíhalo?
Dan: Tak samozřejmě limity jsem prozatím splnil. Museli jsme zvednout svojí váhu na bench, jeden a půl krát své váhy na dřep, 2500 m vytrvalostní běh a 5 vznosů. Rozhodně to nebylo nic lehkého a bez přípravy v posilovně, se kterou mi dost pomohl taťka, bych to určitě nezvládl.

Miroslav: Fyzické limity, no moje oblíbené téma. Na fyzické limity jsem se připravoval, protože je to velká část toho, abyste se mohli podívat na reprezentační akci. Mně se bohužel nepovedlo udělat testy před EFT a byl to také jeden z důvodů, proč jsem se tam nepodíval. Snažil jsem se na tom teď zapracovat, abych byl nominován na další akci a povedlo se to. Každý musí splnit svůj stanovený limit v „yoyo testu“: běh, vznosy, bench a dřep.

Dominik: Fyzické testy jsou hlavně taková informace pro trenéry, jak jsme na tom po silové stránce. Je tam různé posilování na dřep a bench a pak na výdrž v „yoyo testu“.

Autor: Pavel Klepetko 

12.8. Sluneta
Uzavření palubovky...


 
««    »»
Srpen 2018
12345
6 Muži A: SC Sluneta
78 Muži A: Praha - VŠE Na Třebešíně
Muži A: Praha - VŠE Na Třebešíně
9 Muži A: Praha Děkanka
10 Muži A: Praha Děkanka
11 Muži A: Praha Děkanka
12
131415 Muži A: SH Jižní Město
16171819
20212223242526
2728293031

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Start98
SC Sluneta
2.9.2018 17:00-19:00

Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Petra
Zítra má svátek Helena

Včera slavil(a) narozeniny
Bursík Jonáš
Friedl Vít
Dnes slaví narozeniny
Němeček Jan
Vrána Tomáš
Za 2 dny slaví narozeniny
Fořt Miroslav
Žaloudek Matěj
Za 3 dny slaví narozeniny
Vrzala Vilém