Muži B po vítězství znovu útočí na první místo. Muži C si na první pozici vytvořili pohodlný náskok

» Redakce (6.2.2018)

Rezerva mužů sehrála severočeské derby s Teplicemi. To nabídlo hrstce diváku na Slunetě pořádnou florbalovou podívanou. Nakonec slavili domácí, kteří vyhráli 8:7. Muži C nadělovali v Teplicích. Domácí si ani neškrtli a utržili debakl v poměru 0:10. I hráči Roudnice nad Labem odešli ze zápasu s našim týmem bez bodu.
Florbal Ústí B - Florbal Teplice 8:7
Branky: 6. Kučaba, 12. Kučaba, 27. Nikolič, 33. Grosse, 48. Kučaba, 50. Stummer, 53. Nikolič, 55. Mock

Derby mužské rezervy začínalo pozvolným oťukáváním obou soupeřů. Skóre otevřel už ve druhé minutě teplický David Gebhardt. Utkání mělo hned od začátku co nabídnout a tempo se stupňovalo. V 11. minutě byl vyloučen ústecký Martin Zoul. V probíhajícím oslabení poté ale na 2:2 vyrovnal Filip Kučaba.

Na začátku druhé části šli opět do vedení hosté z lázeňského města, ale ani teď se jim nepodařilo náskok udržet. Ve 33. minutě dokonce otočil průběžné skóre na 4:3 Jindřich Grosse. Celkem kvalitní utkání pokračovalo ve velkém tempu a z herního projevu bylo znát, že každý tým chce naplno bodovat.

K tomu lépe vykročili na začátku ústečtí hráči, kteří šli brzo do vedení 5:4. Třetí dvacetiminutovka měla jasný rámec, co se týče skóre. Domácí vždy vstřelili vedoucí branku, ale hosté vzápětí vyrovnali. Tento proces vidělo 34 diváků hned čtyřikrát, ovšem v tom posledním případě už hosté ani ve hře od brankáře vyrovnat nedokázali a derby lépe zvládli Ústečtí, kteří vyhráli 8:7.

Muži C vybojovali šest bodů a jsou první v lize
Florbal Teplice B - Florbal Ústí C 0:10
branky: 9. Šredl, 11. Mock, 15. Bečvář, 21. Černý, 26. Šredl, 28. Fryček, 31. Derka, 33. Šredl, 39. Fryček, 41. Fryček;

Muži C sehráli rovněž derby, tentokrát s teplickou rezervou. Už od začátku utkání bylo znát, kdo je lepším týmem, a Ústečtí v utkání dominovali. Na 3:0 upravil v 15. minutě Václav Bečvář, který tak zakončil pohodovou první třetinu.

Rovněž tři branky padli i ve druhé periodě, která nesla rámec té první. Hosté z Ústí nad Labem byli stále aktivnější a kontrolovali výsledek utkání. Na 6:0 upravil krátce před koncem prostřední části svou první brankou v utkání Marek Fryček. Poslední část už si ústečtí florbalisté užívali a bavili se florbalem. I toto derby nakonec vyhrálo Ústí, protentokrát jasně 10:0.

Florbal Ústí C - BK REAL ROUDNICE n/L 8:5
branky: 1. Šredl, 5. Bečvář, 13. Zeman, 33. Fryček, 37. Mock, 39. Šredl, 42. Šredl, 45. Poloprutský

Utkání s Roudnicí bylo od začátku vyrovnané. Už po 22 vteřinách skóroval ústecký Patrik Šredl a otevřel tak účet utkání 1:0. Hosté však dokázali dvěma brankami během čtyř vteřin otočit skóre. Vyrovnanost utkání poté dokládá i další obrat v zápase, který z pohledu ústeckých hráčů dovršil netradičně Pavel Zeman. V závěru třetiny pak hosté ještě neproměnili trestné střílení.

Prostřední dvacetiminutovku ovládli jasně hosté, konkrétně 3:0, a ač domácí měli také dost šancí, tak hosté byli produktivnější a do poslední periody šli ve vedení 5:3. O něj ale rychle přišli, kdy nejprve využil přesilovku 5 na 3 Marek Fryček a poté, co Patrik Šredl dovršil hattrick, vedli Ústečtí již 7:5. Poslední třetinu domácí zvládli naprosto bravurně a nedali hostům šanci. Tři body poté ještě zpečetil Aleš Poloprutský gólem do prázdné branky a stanovil výsledek na 8:5.

Autor: Ondřej Dobrovolný