Ústí zlomilo sérii proher a porazilo Bulldogs Brno 7:4

» Redakce (12.2.2018)

V rámci 23. kola Tipsport Superligy přivítali na domácí palubovce svěřenci Marka Vojty hráče Bulldogs Brno. I přes to, že se obě mužstva nachází na posledních dvou místech tabulky, 275 diváků na Slunetě mohlo sledovat tvrdou bitvu. Takticky svázané, ale pohledné utkání nakonec ovládli Severočeši, kteří potěšili své fanoušky výhrou 7:4 před boji v play-down, kterému se už bohužel nevyhnou.
Florbal Ústí - Intelligence Bulldogs Brno 7:4
Branky: 2. Semerád, 16. Stummer, 32.Stummer, 33. Kopecký, 39. Novák, 52. Kužel, 54. Novák

Utkání začalo velmi opatrně. Oba týmy se v jeho úvodu prezentovaly osobní obranou. Domácí šli brzo do vedení díky premiérové trefě Vojtěcha Semeráda. Hosté měli v úvodní periodě více ze hry a pravidelně zaměstnávali obranu ústeckých hráčů. Lehce neurovnaná první třetina nabídla i šance domácích, které končili v náručí brněnského brankáře Filipa Kuhna.

Návrat Davida Stummera na palubovky mu vynesl dva góly
Prostřední dvacetiminutovka nabídla velké množství šancí, které však změnu skóre v její první polovině nepřinesli. Po přesilovkové vyrovnávací trefě hostů vrátil vedení Ústeckým jejich kapitán David Stummer, který přidal už svou druhou branku v zápase a musel to být pro něj snový návrat po zranění a nemoci.  Od té chvíle naopak převzali otěže zápasu právě Ústečtí, kteří dostávali hráče Brna pod tlak a díky několika gólovým šancím míček do branky Brna.

Do třetí třetiny vstupovali hosté s tříbrankovým mankem, které se rozhodli odmazat hrou bez brankáře už od 47. minuty. Vyrovnaný zápas se tedy změnil v dobývání ústecké branky, kde velice dobře chytal Marek Netopilík. Domácí dobře bránili a dovolili hostům skórovat jen dvakrát a navíc sami dvakrát skórovali.

Podívejte se na sestřih z utkání proti Bulldogs Brno:

„Zápas podle očekávání byl o tom, kdo v závěru bude dotahovat. Nakonec to byl soupeř a my to relativně zvládli. Hru 5 na 5 jsme vyhráli poměrem 4:1 a ta byla dnes pro nás klíčová. Děkuji soupeři za utkání a fanouškům za podporu,“ tak hodnotil utkání domácí trenér Marek Vojta.

Autor: Ondřej Dobrovolný