Ústečtí junioři vyhráli nad Gullivers Brno 13:3, pak ale padli proti Vítkovicím

» Redakce (13.2.2018)

Ústečtí junioři se v elitní části KB ligy drží stále na osmém místě a i díky vysokému vítězství nad Gullivers Brno 13:3 svou pozici upevnili s náskokem jedenácti bodů. Ústečtí hráči v osmnáctém kole následně nestačili na Vítkovice, se kterými až do konce druhé třetiny hráli vyrovnanou partii. Soupeř ale strhl v poslední dvacetiminutovce hru na svou stranu a vyhrál 11:5.
Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - Florbal Ústí 3:13
Branky: 1. Kawulok, 2. Esterka, 20. Kawulok, 32. Fořt, 34. Poloprutský, 35. Vítek, 37. Semerád, 38. Zeman, 38. Semerád, 43. Semerád, 50. Semerád, 50. Vavruška, 60. Beneš

Svěřenci Marka Vojty začali svůj nabitý víkend již v sobotu brzo ráno, kdy vyrazili do Brna. Čekal je totiž zápas proti Gullivers Brno, které se v tabulce nachází hned pod Ústím. Zápas odstartoval s téměř okamžitým vedením Ústí, kdy se po devatenácti vteřinách prosadil po úniku na střed a střelou do vinglu Ondřej Kawulok.

Po zbytek zápasu se Brno již skoro k ničemu nedostalo a zápas skončil vysokým rozdílem 3:13. Do své sbírky kanadských bodů nejvíce přispěl Dominik Beneš se svým gólem a sedmi asistencemi a pojistil si tak prozatímní prvenství ve statistikách KB ligy, kdy má na kontě už 73 bodů. „Utkání bylo atraktivní díky velkému množství krásných útočných akcí. Děkujeme soupeři za utkání,“ komentoval Marek Vojta.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Florbal Ústí 11:5
Branky: 22. Vavruška, 31. Fořt, 34. Kawulok, 40. Semerád, 48. Beneš

Druhý den čekalo naše hráče o poznání jiné kafe, když se postavili čtvrtým Vítkovicím. V sobotu se k tomu ještě junioři Vojta Esterka a Martin Fuchsig museli přesunout s trenérem Markem Vojtou  zpět do Ústí, kde je čekalo superligové klání proti Brnu.

Jak předchozí výsledky avizovaly, utkání začalo pro ústecký tým zcela opačně oproti sobotě. Po první třetině je ho čekala ledová sprcha v podobě čtyř inkasovaných gólů. Celou druhou třetinu pak Ústí dotahovalo, ale i když se na konci druhé dvacetiminutovky dokázalo dostat na rozdíl jediné branky, Vítkovice ovládly poslední třetinu šesti góly a utkání skončilo nakonec 11:5 pro domácí tým. „Dnes se nám nepodařilo podat po celý zápas koncentrovaný výkon, v určitých fázích zápasu jsme nedokázali prodat naše schopnosti a domácí jsme až velmi jednoduše nechali kontrolovat hru,“ řekl po zápase ústecký trenér Tomáš Kawulok.