Muži prohráli druhé utkání s Brnem 4:6 a stav série je vyrovnaný

» Redakce (1.4.2018)

Florbal Ústí hrál o víkendu první dva zápasy 2. kola play-down proti týmu itelligence Bulldogs Brno. Sobotní zápas Ústečtí zvládli, když Brno porazili 3:1. V neděli je ale čekal druhý zápas a jak je již v play-down zvykem, každý zápas může skončit jakkoliv. K tomu došlo i v předvelikonoční neděli na Moravě. Brno vyhrálo 6:4 a srovnalo stav série.
itelligence Bulldogs Brno - Florbal Ústí 6:4
Branky: 14. Mráz, 29. Coufal, 48. Grlický, 51. Ondráček, 59. Pešák, 60. Sládeček - 9. Krbec, 14. Kopecký, 52. Kopecký, 56. Kopecký

Zápas začal ze strany Brna ve velkém tempu. Hned od začátku začali ústecké florbalisty aktivně presovat a napadat. První ovšem udeřili opět Ústečtí, kteří skórovali v polovině první třetiny, konkrétně to byl člen širšího kádru české reprezentace Mikuláš Krbec. Brno ale s vytvářením tlaku nepřestalo a pět minut na to vstřelilo vyrovnávací gól. Dalších 35 vteřin poté se stačilo Ústí znovu vrátit do vedení. Za stavu 1:2 se šlo do šaten.

Ještě pět vteřin před koncem první třetiny byl vyloučen hráč Bulldogs David Sládeček za sekání, ale Florbal Ústí tuto přesilovku nedokázal využít. Naopak v polovině třetiny Brno vyrovnalo skóre díky silnému důrazu před hostující brankou. Po zbytek třetiny se hra různě přelévala ze strany na stranu. Zápas diváckou atraktivitu celkově spíše postrádal. Po neproměněné přesilovce domácích se šlo podruhé do šaten, tentokrát za vyrovnaného stavu.

V polovině třetiny nervozitu domácích rozsekl Martin Grlický, který zařídil první vedení Brna proti Ústí v této sérii. Dvě minuty na to sudí odpískal domácím nájezd, který byl bez problémů proměněn. V tu chvíli se Ústí naštěstí probudilo a Viktor Kopecký svými dvěma góly a celkovým hattrickem udělal zápas dramatickým, bylo opět srovnáno – 4:4. Bohužel minutu a půl před koncem došlo k podobnému gólu, jako byl vyrovnávací ve druhé třetině. Nedůrazné Ústí tak znovu prohrávalo. Do konce zápasu stihl pouze David Sládeček kosmeticky upravit skóre střelou do prázdné ústecké klece. „Dnes byl soupeř v klíčových pasážích lepší. Děkuji soupeři za utkání a fanouškům za podporu v hale,“ řekl po zápase trenér Ústí Marek Vojta.

Ústí si tak veze z víkendového výletu z Brna vyrovnané skóre v sérii 1-1. Pokračovat se bude na hale SC Sluneta následující víkend.

Autor: Pavel Klepetko