Ústí na úvod osmifinále MČR porazilo Bohemians 3:0. Tadeáš Dittrich si připsal čistý štít

» Redakce (5.4.2018)

Čtvrteční podvečer ovládli ústečtí dorostenci. V prvním utkání osmifinále MČR dorostu vyzvali pražské Bohemians. V klidném utkání excelovali převážně brankáři a obrany obou týmů. Domácímu celku se nakonec podařilo vstřelit tři branky a bere vítězství 3:0.
Florbal Ústí - FbŠ Bohemians 3:0
Branky: 7. Kawulok; 15. Kawulok; 45. Semerád

Utkání začalo s mírnou převahou Florbalu Ústí, což vyústilo v první branku, o kterou se postaral útočník Ondřej Kawulok střelou nad nohu brankáře Bohemians. V závěru první periody dostali dorostenci možnosti přesilové hry, kterou dokázali ještě před sirénou využít. Síť znovu rozvlnil Ondřej Kawulok, kterého našel Miroslav Fořt po pěkné sehrávce. První část zvládli lépe Ústečtí – 2:0.

Ve druhé třetině se ani jeden z týmů neprosadil. Své klece chránili výborně jak Tadeáš Dittrich za Florbal Ústí – jemuž se celkově podařilo vykrýt devatenáct střel a připsal si čistý štít – tak i Jakub Zavřel za Bohemians, který za svá záda pustil pouze dvě branky.

Ta třetí a rozhodující branka padla až v samotném závěru třetí třetiny, kdy si našel míček Dan Semerád, obehrál posledního hráče pražského celku a uklidil s klidem míček do odkryté klece. Konečný stav zápasu je 3:0 pro Florbal Ústí. Další klání Severočechů je naplánováno na pátek od 16:30 znovu na Slunetě.

Autor: Martin Harmach