Dorostenci v dresech Florbalu Ústí vybojovali poprvé v historii medaili! Na MČR skončili druzí

» Redakce (16.4.2018)

Historický úspěch si můžou připsat dorostenci. Na MČR dorostu v Ostravě vybojovali druhé místo. Jedná se tudíž o nejlepší umístění v historii oddílu v této kategorii a taktéž o první cenný kov! Ve čtvrtfinále si poradili s Pardubicemi, v semifinále zdolali Bulldogs Brno a ve finále padli až v prodloužení proti obhájci titulu Tatranu Střešovice. Hráčům k velkému úspěchu gratulujeme!
Dlouhá dorostenecká sezona je u konce. Tahle generace kluků, která před dvěma lety vybojovala druhé místo na MČR starších žáků v Ústí, si připisuje další velký úspěch. Po uhájení prvního místa v osmifinálové skupině – kdy ústečtí hráči vyhráli všechny tři utkání, nejprve proti Bohemians 3:0, následně proti Mladé Boleslavi 4:3 a nakonec proti Tatranu Střešovice 5:2 – odjeli dorostenci do Ostravy na finálový turnaj MČR dorostu.

Pardubice nedaly nic zadarmo, hráči si s nimi ale poradili
Florbal Ústí - Sokol Pardubice 4:2
branky: 19. Kawulok, 27. Beneš, 29. Beneš, 43. Krupica - 7. Gregor, 44. Šmíd

Ve čtvrtfinále narazili na posledního postupujícího z druhé osmifinálové skupiny – Sokol Pardubice. V prvním čtvrtfinále podle slov trenéra chyběla hráčům sebedůvěra ve vlastní schopnosti. Zápas ale nakonec dovedli do vítězného konce. Pardubičtí dorostenci sice otevřeli účet čtvrtfinálového dvojutkání gólem v sedmé minutě, pak ale začalo úřadovat Ústí. Vyrovnal Ondřej Kawulok a skóre otočil na 3:1 dvěma góly Dominik Beneš během dvou minut. Konec si Ústečtí pohlídali a zvítězili 4:2.

Sokol Pardubice - Florbal Ústí 1:4
branky: 7. Czeszewski - 9. Vlček, 17. Krupica, 43. Semerád, 44. Krupica

K postupu do semifinále bylo potřeba mít konečné skóre z obou zápasů lepší než soupeř. V lepším případě rovnou vyhrát a o nic se nestrachovat. To se povedlo. Pardubice sice znovu odstartovaly o něco lépe a o první gól se postaral Dominik Czeszewski, ale rychlou odpověď si připravil Pavel Vlček. Ve druhé třetině jediným gólem dostal Ústí do vedení Jakub Krupica a v poslední periodě dvěma brankami Florbal Ústí pečetil výhru 4:1.

Přečkané dvojnásobné oslabení v semifinále Ústí nakoplo
Florbal Ústí - itelligence Bulldogs Brno 4:3
branky: 9. Beneš, 19. Semerád, 35. Kawulok, 37. Kawulok - 21. Fajt, 28. Fajt, 38. Gold

Bulldogs ve čtvrtfinále překvapivě vyřadili Bohemians, ve vyrovnané sérii musely o postupujícím rozhodnout až samostatné nájezdy. Ústí čekalo tudíž náročné utkání. První třetinu obstáli ústečtí dorostenci na výbornou, zvládli přečkat oslabení a zároveň minutu po konci trestu udeřil Dominik Beneš! Ve čtvrté minutě prostřední periody zvýšil na 2:0 Dan Semerád, jenže dvěma brankami brněnského Martin Fajta bylo vyrovnáno.

Florbal Ústí přečkal jak trestné střílení, tak i oslabení tři na pět. Naopak sám udeřil ve třetí třetině v přesilové hře, kdy se trefil Ondřej Kawulok. Tentýž hráč znovu v přesilové hře dvě minuty nato poslal Ústí do dvoubrankového vedení 4:2. Brno tři minuty před koncem snížilo na rozdíl jedné branky, ale vedení si už dorostenci pohlídali a postoupili do finále.

Tatran si dokráčel v prodloužení pro obhajobu titulu
Florbal Ústí - OpenCamps Tatran Střešovice 2:3p
branky: 3. Beneš, 4. Beneš - 3. Moravec, 17. Tomčo, 49. Navrátil

Do finálového souboje šli ústečtí florbalisté proti Tatranu Střešovice. Ten porazil v semifinále velmi těsně Mladou Boleslav. Rychlé a pohledné utkání odstartovali lépe Severočeši. Už ve třetí minutě z nařízeného trestného střílení se prosadil Dominik Beneš. Tatranští hráči sice ještě v téže minutě vyrovnali, ale po pěkné akci vrátil vedení ústeckým znovu střelec Dominik Beneš.

Jedinou další branku v základní části stihl vstřelit Tatran, který vyrovnal na začátku druhé třetiny. Obě mužstva měla sice dostatek šancí, jak strhnout utkání na svou stranu, ale ani jedna síť se nerozvlnila. Rozhodnutí přišlo ve čtvrté minutě prodloužení. Střelou nad nohu Tadeáše Dittricha zajistil Tomáš Navrátil obhájení dorosteneckého titulu Tatranu Střešovice.

Ústí tudíž skončilo na skvělém stříbrném místě a jedná se o nejlepší výsledek této kategorie za celou historii klubu. Taktéž je to první placka z MČR dorostu! Tahle parta florbalistů jede, my děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu a gratulujeme k takovému úspěchu!

Autor: Martin Harmach