Čtyřicet utkání v nohách připravilo juniorky na nadcházející MČR v Třinci!


 
» Redakce (4.5.2018)
Foto: Jan Němeček

Juniorky čeká vrchol letošního ročníku druhé ligy. Dlouhou základní část, kterou měly některé hráčky ještě zdvojnásobenou hraním v lize dorostenek, zakončily na prvním místě s náskokem devíti bodů na druhý Chomutov. Finálový víkend stráví v Třinci, kde odehrají čtvrtfinále proti Bulldogs Brno.
Ústecké florbalistky střídaly soutěže, v dorostenkách skončily druhé v tabulce
Hráčky, které převážně patří ještě do dorostenek, si letos zahrály dvě soutěže a v obou soutěžích patřily ke špičce. Podle slov trenérů přihlásili i juniorskou soutěž, aby si holky mohly zahrát s věkově staršími hráčkami. „Tento záměr se nám povedlo naplnit jen z části, jelikož i ostatní týmy byly složené většinou z dorostenek,“ svěřil se Michal Wildhaber: „Holky si ale tak mohly zahrát čtyřicet utkání ve dvou soutěžích, tohle klaplo na jedničku.“

V dorostenecké lize skončily florbalistky Ústí na druhém místě s patnácti vítězstvími, dvěma remízami a třemi prohrami. Z ligy si ale odnesly nejvíce vstřelených gólů, v brankách soupeřek skončilo 152 míčků. Malvína Findrová s průměrem 1,33 inkasovaných gólů obsadila druhé místo ve statistikách brankářek.

V juniorské soutěži obsadily první místo a odehrají čtvrtfinále proti Brnu
Základní část juniorek pak již hráčky zvládly vyhrát. Po osmnácti zápasech měly na kontě čtrnáct výher, tři remízy a jednu prohru. Na druhý Chomutov měly náskok devíti bodů. Vítězství v první části soutěže se nerodilo úplně lehce, většina zápasů skončila výsledkově velmi vyrovnaně, pouze Roudnici dokázaly hráčky deklasovat v obou zápasech. „Vstup do druhé ligy juniorek naznačil, že by mohla kvalitou odpovídat naším představám o postupném zvyšování nároků na hráčky. Zbylý průběh sezony ale bohužel ukázal, že se představy zdaleka nenaplní a mnohdy se tak jednalo spíše o povinné odehrání utkání,“ prozradil trenér dívek.

Díky prvnímu místu nemusely hráčky odehrát předkolo MČR a postoupily rovnou na finálový víkend do Třince. Ve čtvrtfinálovém dvojutkání se holky střetnou s Bulldogs Brno. Soupeřky z Jihomoravského kraje skončily na čtvrtém místě po základní části se čtrnácti výhrami a osmi prohrami. „Hlavním cílem posledních dní bylo se především nezranit, abychom vyrazili vstříc vyřazovacím bojům s přijatelným počtem hráček. To se nakonec povedlo a my se nyní můžeme plně soustředit na naší hru a návyky, které si neseme z uplynulé sezony.“

Ústecký útok se bude snažit překonat především brankářku Janu Prátovou, která po patnácti odchytaných zápasech měla průměr obdržených gólů na zápas pouze 1,14. Mezi střelkyně brněnského výběru se řadí tři hráčky: Eva Stará (26), Pavlína Bačová (22) a Aneta Vlachová (21).

Florbal Ústí může sáhnout hned po čtyřech střelkyních. Eliška Poláková vstřelila v základní části dvacet gólů, stejného počtu dosáhla i Klára Mečířová. V zástupu jsou pak Adéla Kubíková a Klára Jasanová. Svatyni chrání Michaela Schořálková a Michaela Sikorová.

Zápasy juniorek proti Brnu se hrají v sobotu od 9:30 a od 15:30. V případě vítězství by v neděli postoupily do semifinále. Fanděte buď přímo na místě v Třinci, nebo v Ústí!

Autor: Martin Harmach 

22.5. Přípravka trénink
V pondělí 28.5.2018 není trénink


21.5. Sekretariát-dovolená
Sekretariát je do středy zavřen z důvodu dovolené. Děkujeme za pochopení.


25.4. Jmenné dresy
Jmenné dresy k dispozici...


19.2. Soustředění 2018
Termín soustředění pro letošní sezonu je 18. - 25.8.2018


 
««    »»
Květen 2018
12345 Juniorky: SH Stars Třinec
6 Juniorky: SH Stars Třinec
789101112 Starší žáci B: Praha Dejvice
Elévové: Kralupy nad Vltavou
Přípravka: SH Cukrovar, V Luhu 1089, Kralupy nad Vltavou, 278 01
13 Starší žáci B: Praha Dejvice
14151617181920
2122232425 Elévové: Praha
Přípravka: Liberec
26 Elévové: Praha
Přípravka: Liberec
27 Elévové: Praha
Přípravka: Liberec
28293031

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Přípravka
25.5.-27.5.: Liberec
Elévové
25.5.-27.5.: Praha
17:00-15:00


  
Dnes má svátek Vladimír
Zítra má svátek Jana

Dnes slaví narozeniny
Vandrovec Ivan
Zítra slaví narozeniny
Nauš Ondřej
Za 2 dny slaví narozeniny
Belov Martin
Za 3 dny slaví narozeniny
Fuchsig Martin