Sezona byla náročná, ale na konci opět sladká, říká Lukáš Pekárek. Muži C obhájili titul!


 
» Redakce (9.5.2018)
Foto: Jan Němeček

Týmům z druhého sledu se letos dařilo. Po vítězství mužů B v divizi následovalo obhájení titulu v Ústecké lize v podání mužů C! Dojít si znovu pro pohár se jim povedlo i přes velkou obměnu kádru, kdy se do týmu začlenilo hned devět nových hráčů. Obhajoba se přesto ze začátku nerodila vůbec lehce, vše se zlomilo třinácti výhrami v řadě.
Noví hráči se museli rozkoukat
Začátek ročníku Ústecké ligy nevycházel mužům C podle představ. V prvních pěti utkáních dokázali vytěžit pouze sedm bodů. Úvodní utkání proti Roudnici zvládli v poměru 5:4, jenže pak přišla prohra proti Dynamu Teplice, která byla následovaná remízou proti Chomutovu. V přestřelce v zápase proti Kadani nakonec vyšel jako vítěz soupeř – 13:10. „Sezona pro nás nezačala úplně nejlépe. Paradoxně nám největší problémy dělala mužstva ze spodní části tabulky, se kterými jsme často brzo prohrávali a museli jsme otáčet. Díky týmovému výkonu a dobře namíchanou chemií jsme ale potom rozjeli krasojízdu třinácti vyhraných zápasů v řadě,“ přibližuje celou situaci Marek Fryček, který v sezoně nasbíral nejvíce bodů v týmu – 26+13.

A krasojízda to byla velká i přes problémy, které muže potkaly. „Během sezony jsme se dostali do početní krize na zápasy a museli jsme oslovit i hráče, kteří už pár let nehrají, abychom vůbec mohli odjet na turnaj. V tomhle byla ta sezona těžká,“ říká Lukáš Pekárek. Za zmínku stojí hned několik zápasů, ve kterých Ústečtí dominovali. V devíti hráčích porazili Podbořany 8:5. Teplice roznesli na kopytech 10:0, kdy si hattrick připsal jak Marek Fryček, tak i Patrik Šrédl. Podbořany musely zkousnout ještě jednu velkou prohru v poměru 4:15.

Čtyři roky čekání, aneb kluci Štorkové bok po boku
Nevídaný příběh se odehrál už na konci listopadu, kdy si po dlouhém čekání mohli zahrát spolu hned tři Štorkové. Táta a jeho dva synové. „Náš předseda Láďa Štorek má dva syny. Láďu mladšího a Vojtu. Vojta je prvním rokem junior a už před lety se tady zrodil nápad a chtíč, že by si v jednom týmu zahrál klan Štorků pospolu. My jsme jim to umožnili a měli jsme tak možnost vidět dva Štorky v útoku a jednoho v obraně. Krásný životní moment,“ osvětluje celou akci Lukáš Pekárek. A jak to celé vypadalo? To zjistíte ve videu!

Obhajoba titulu je doma
Posledních pět utkání bylo stejně vratkých jako ty úvodní. Z pěti střetnutí pouze sedm bodů a konec sezony zakončený dvěma prohrami proti celkům z Teplic. Ale ani to soupeřům nestačilo k tomu dohnat ústecké florbalisty. Se 47 body, které získali díky patnácti výhrám, dvěma remízám, skončili na prvním místě a obhájili tak titul! „Sezona byla náročná, ale na konci opět sladká jako téměř každý rok. Došlo k velké obměně kádru, kdy jsme zapojili hned devět nových hráčů. I přes komplikace v sezoně se nám podařilo znovu zvítězit. Hrát další sezonu určitě chceme. V jakém složení, to ale ještě nevíme,“ zakončuje Lukáš Pekárek. 

22.5. Přípravka trénink
V pondělí 28.5.2018 není trénink


21.5. Sekretariát-dovolená
Sekretariát je do středy zavřen z důvodu dovolené. Děkujeme za pochopení.


25.4. Jmenné dresy
Jmenné dresy k dispozici...


19.2. Soustředění 2018
Termín soustředění pro letošní sezonu je 18. - 25.8.2018


 
««    »»
Květen 2018
12345 Juniorky: SH Stars Třinec
6 Juniorky: SH Stars Třinec
789101112 Starší žáci B: Praha Dejvice
Elévové: Kralupy nad Vltavou
Přípravka: SH Cukrovar, V Luhu 1089, Kralupy nad Vltavou, 278 01
13 Starší žáci B: Praha Dejvice
14151617181920
2122232425 Elévové: Praha
Přípravka: Liberec
26 Elévové: Praha
Přípravka: Liberec
27 Elévové: Praha
Přípravka: Liberec
28293031

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Přípravka
25.5.-27.5.: Liberec
Elévové
25.5.-27.5.: Praha
17:00-15:00


  
Dnes má svátek Vladimír
Zítra má svátek Jana

Dnes slaví narozeniny
Vandrovec Ivan
Zítra slaví narozeniny
Nauš Ondřej
Za 2 dny slaví narozeniny
Belov Martin
Za 3 dny slaví narozeniny
Fuchsig Martin