Sezona byla náročná, ale na konci opět sladká, říká Lukáš Pekárek. Muži C obhájili titul!


 
» Redakce (9.5.2018)
Foto: Jan Němeček

Týmům z druhého sledu se letos dařilo. Po vítězství mužů B v divizi následovalo obhájení titulu v Ústecké lize v podání mužů C! Dojít si znovu pro pohár se jim povedlo i přes velkou obměnu kádru, kdy se do týmu začlenilo hned devět nových hráčů. Obhajoba se přesto ze začátku nerodila vůbec lehce, vše se zlomilo třinácti výhrami v řadě.
Noví hráči se museli rozkoukat
Začátek ročníku Ústecké ligy nevycházel mužům C podle představ. V prvních pěti utkáních dokázali vytěžit pouze sedm bodů. Úvodní utkání proti Roudnici zvládli v poměru 5:4, jenže pak přišla prohra proti Dynamu Teplice, která byla následovaná remízou proti Chomutovu. V přestřelce v zápase proti Kadani nakonec vyšel jako vítěz soupeř – 13:10. „Sezona pro nás nezačala úplně nejlépe. Paradoxně nám největší problémy dělala mužstva ze spodní části tabulky, se kterými jsme často brzo prohrávali a museli jsme otáčet. Díky týmovému výkonu a dobře namíchanou chemií jsme ale potom rozjeli krasojízdu třinácti vyhraných zápasů v řadě,“ přibližuje celou situaci Marek Fryček, který v sezoně nasbíral nejvíce bodů v týmu – 26+13.

A krasojízda to byla velká i přes problémy, které muže potkaly. „Během sezony jsme se dostali do početní krize na zápasy a museli jsme oslovit i hráče, kteří už pár let nehrají, abychom vůbec mohli odjet na turnaj. V tomhle byla ta sezona těžká,“ říká Lukáš Pekárek. Za zmínku stojí hned několik zápasů, ve kterých Ústečtí dominovali. V devíti hráčích porazili Podbořany 8:5. Teplice roznesli na kopytech 10:0, kdy si hattrick připsal jak Marek Fryček, tak i Patrik Šrédl. Podbořany musely zkousnout ještě jednu velkou prohru v poměru 4:15.

Čtyři roky čekání, aneb kluci Štorkové bok po boku
Nevídaný příběh se odehrál už na konci listopadu, kdy si po dlouhém čekání mohli zahrát spolu hned tři Štorkové. Táta a jeho dva synové. „Náš předseda Láďa Štorek má dva syny. Láďu mladšího a Vojtu. Vojta je prvním rokem junior a už před lety se tady zrodil nápad a chtíč, že by si v jednom týmu zahrál klan Štorků pospolu. My jsme jim to umožnili a měli jsme tak možnost vidět dva Štorky v útoku a jednoho v obraně. Krásný životní moment,“ osvětluje celou akci Lukáš Pekárek. A jak to celé vypadalo? To zjistíte ve videu!

Obhajoba titulu je doma
Posledních pět utkání bylo stejně vratkých jako ty úvodní. Z pěti střetnutí pouze sedm bodů a konec sezony zakončený dvěma prohrami proti celkům z Teplic. Ale ani to soupeřům nestačilo k tomu dohnat ústecké florbalisty. Se 47 body, které získali díky patnácti výhrám, dvěma remízám, skončili na prvním místě a obhájili tak titul! „Sezona byla náročná, ale na konci opět sladká jako téměř každý rok. Došlo k velké obměně kádru, kdy jsme zapojili hned devět nových hráčů. I přes komplikace v sezoně se nám podařilo znovu zvítězit. Hrát další sezonu určitě chceme. V jakém složení, to ale ještě nevíme,“ zakončuje Lukáš Pekárek. 

12.8. Sluneta
Uzavření palubovky...


 
««    »»
Srpen 2018
12345
6 Muži A: SC Sluneta
78 Muži A: Praha - VŠE Na Třebešíně
Muži A: Praha - VŠE Na Třebešíně
9 Muži A: Praha Děkanka
10 Muži A: Praha Děkanka
11 Muži A: Praha Děkanka
12
131415 Muži A: SH Jižní Město
16171819
20212223242526
2728293031

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Start98
SC Sluneta
2.9.2018 17:00-19:00

Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Petra
Zítra má svátek Helena

Včera slavil(a) narozeniny
Bursík Jonáš
Friedl Vít
Dnes slaví narozeniny
Němeček Jan
Vrána Tomáš
Za 2 dny slaví narozeniny
Fořt Miroslav
Žaloudek Matěj
Za 3 dny slaví narozeniny
Vrzala Vilém