Kdo ovládne sever? Ústí vyzve ve florbalovém derby Litvínov


 
» Redakce (25.9.2018)
Foto: Jan Němeček

První liga mužů ve florbalu letos nabízí rovnou tři severočeská derby! V soutěži totiž nastupují ústečtí florbalisté, Bivojové z Litvínova a Florbal Chomutov. Kdo ze tří týmů usedne na pomyslný trůn a ovládne sever? Ústí k tomu může nakročit už ve čtvrtek ve 20 hodin ve SPORTCENTRU SLUNETA.
Minitabulka mezi třemi týmy z Ústeckého kraje se pomalu začíná zaplňovat. V prvním kole druhé nejvyšší soutěže porazili chomutovští hráči Litvínov 8:3. Nyní čeká Bivoje soupeř ze statutárního města a loňský superligový tým Florbal Ústí. Svěřenci Marka Vojty mají z posledních tří zápasů plný počet bodů, drtivé vítězství dokázali přivézt z Havířova, kde vyhráli 11:1 v pouhých jedenácti lidech v poli. I díky tomu je Florbal Ústí po čtyřech kolech na třetím místě tabulky. Bivojové se prozatím trápí, v posledním klání proti Petrovicím vyhráli až v prodloužení a s pěti body jsou na devátém místě.

Florbaloví matadoři proti sobě už ve čtvrtek
Utkání se odehraje den před státním svátkem 27. září od 20 hodin ve SPORTCENTRU SLUNETA a rozhodně bude na co se dívat. V Ústeckých řadách nastupuje střelec Viktor Kopecký, kterého doplňují akademický mistr světa a bronzový medailista z juniorského šampionátu Jakub Kolstrunk a současný juniorský reprezentant Vojtěch Esterka. Záda jim budou krýt kapitán a otec smečky David Stummer nebo Radim Kühnel.

„Derby jsou moje oblíbené zápasy a především, když se hraje na Slunetě, tak to má ten správný náboj. Máme v týmu spoustu mladých, kteří budou mít v derby premiéru, bude důležité, aby pochopili a nezalekli se možná trochu surovější hry, která k tomu s ledoborci z Litvínova prostě patří,“ nechal se slyšet ústecký kanonýr Viktor Kopecký.

Za Litvínov nastupuje jedna z největších ikon florbalu Daniel Hulič, který ve svých 41 letech stále dává najevo, že mu to střílí. Proti němu bude stát Jakub Koník, který letos oslaví 38. narozeniny a patří mezi nejstarší hráče týmu.

Podívejte se, jak vypadalo poslední společné utkání ze sezony 2016/2017
Pro ústeckého fanouška bude známá i tvář brankáře soupeře. Milan Stránský odchytal v dresu Florbalu Ústí několik sezon, poslední roky ale hájí barvy soupeře. „Na utkání v Ústí se opravdu těším. A to ani nevím, jestli ho budu sledovat jako divák, nosič vody nebo z brány. V každém případě se bude jednat o zážitek, který bude opět patřit k těm nejlepším, které z florbalu člověk může mít,“ říká Milan Stránský a doplňuje: „Divácky od zápasu očekávám bouřlivou atmosféru a skvělé diváky. Herně se můžeme těšit na kvalitní a rychlý florbal. Ústí je mladý tým, který proti nám bude hrát otevřeně. Díky tomu se mohou diváci těšit na velké množství gólů. Který tým bude nakonec šťastnější, se dozvíme možná už po šedesáti minutách hry.“

Na utkání je vstupné 40,- Kč. Zlevněné pro osoby 15-26 let je 20,- Kč. Děti do 15 let, senioři 65+ a ZTP mají vstup zadarmo. Každý návštěvník si může vzít tleskadlo a po celou dobu zápasu je otevřený bufet. O první přestávce proběhne soutěž o trička společnosti Swenbee.

Autor: Martin Harmach 

13.2. Objednané tepláky
Termíny k vyzvednutí tepláků...


 
««    »»
Únor 2019
1 Junioři: SC Sluneta
2 Muži A: SH Maloměřice
Muži B: SC SLUNETA
Starší žáci A: SH Žatec OA
Elévové: Městská SH Chomutov
Ženy: SH Chemik Lovosice
Dorostenky: SC SLUNETA
3 Starší žáci B: SH Kadaň
456789 Muži A: SC SLUNETA
Dorost B: SH SPORTaS u Koldomu Litvínov
Mladší žáci: Jatečka
Mladší žáci: SH ZŠ Dobiášova Liberec
Juniorky: SC SLUNETA
Starší žákyně: SH Krupka
10 Junioři: MSH Mladá Boleslav
Juniorky: SC SLUNETA
111213141516 Muži A: SH Jižní Město
Muži B: SH Chemik Lovosice
Junioři: SH Maloměřice
Dorost: SC SLUNETA
Elévové: Gymnázium Ústí n./L.
Ženy: SH Krupka
Dorostenky: SH Roudnice nad Labem
17 Muži B: HMS Karlovy Vary
Muži C: SC SLUNETA
Junioři: STODOLA Aréna
Starší žáci A: SH Česká Lípa
Starší žáci B: SH Strupčice
181920 Junioři: SH Jižní Město
212223 Muži A: SC SLUNETA
Muži C: SH SŠT Most Velebudice
Přípravka: Vojanova Děčín
Juniorky: SH SPORTaS u Koldomu Litvínov
24
25262728

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Florbal Náchod
SC SLUNETA
23.2.2019 18:00-20:30

Další týmy
Juniorky
23.2.: SH SPORTaS u Koldomu Litvínov
19:45-21:45

Muži C
23.2.: SH SŠT Most Velebudice
Přípravka
23.2.: Vojanova Děčín
09:00-12:00


  
Dnes má svátek Petr
Zítra má svátek Svatopluk

Včera slavil(a) narozeniny
Hajdl Václav
Novák Matyáš Gary
Sláma Jan
Dnes slaví narozeniny
Nepraš Matěj
Za 2 dny slaví narozeniny
France Lukáš
Kopta Petr
Krbec Mikuláš
Štorek Vladimír ml.
Za 3 dny slaví narozeniny
Vojta Marek