Ústí v severočeském derby nezaváhalo. Litvínov porazilo 10:4

» Redakce (30.9.2018)

V předvečer dne svatého Václava se v Ústí odehrálo 5. kolo 1. ligy mužů mezi domácím Florbalem Ústí a SK Bivojem Litvínov. V severočeském derby po celou dobu utkání drželi otěže ústečtí hráči, kteří dokráčeli k pohodlnému vítězství 10:4.
Florbal Ústí - SK Bivoj Litvínov 10:4
branky: 3. Viktor Kopecký, 9. Josef Novák, 11. Josef Novák, 15. Josef Novák, 36. Viktor Kopecký, 37. Viktor Kopecký, 43. Vojtěch Esterka, 47. Viktor Kopecký, 51. David Stummer, 53. Jakub Krupica - 23. Viktor Hocelík, 34. Jakub Vitvar, 40. Michal Skuhrovec, 54. Daniel Hulič; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 1:2; využití: 2:0; diváků: 303; zásahy brankářů: Marek Netopilík 23 - David Stojka 32; po třetinách: 4:0, 2:3, 4:1;

Ústí na nic nečekalo a vrhlo se na Litvínov v první třetině jako lev na maso. Hned krátce po začátku skóroval Viktor Kopecký. Chvíli na to stačilo Josefu Novákovi necelých sedm minut, aby zkompletoval hattrick. První třetina tak skončila 4:0 pro Florbal Ústí.

Do druhé třetiny Ústí nastoupilo poněkud uspokojené výsledkem. Už nebylo k vidění tolik kombinací na hostující polovině v podání Ústeckých, naopak se hra začala vyrovnávat. Kontaktní branku vstřelil Litvínov již ve třetí minutě druhé třetiny. Pár minut poté se mu povedlo snížit deficit pouze na dvě branky. To se ale Ústí začalo pomalu probouzet a Viktor Kopecký vrátil Ústí zpět na koně. Minutu na to tentýž střelec skóroval potřetí. Litvínov ještě ke konci stihl snížit, ale třetina skončila i tak vedením Ústí 6:3.

Podívejte se na sestřih z derby:

Třetí třetina by se dala nazvat spíše dohrávací. Ústí dominovalo, což značí další čtyři góly vsítěné do sítě hostů. Svůj premiérový gól si užil i mladičký Jakub Krupica, když z dorážky skóroval po střele Aleše Poloprutského. Litvínov se poté zmohl už jen na kosmetickou úpravu skóre, kterou zařídil Daniel Hulič. Severočeské derby tak skončilo 10:4 a Ústí bere další tři body. „Ve druhé třetině část našeho mladého týmu přestala hrát odvážně a soupeř toho zkušeně využil. Pokud hra nevypadala jak hra za barákem a efektivně jsme spolupracovali, diváci mohli vidět krásné akce. Děkuji soupeři za utkání a fanouškům za podporu,“ řekl k zápasu šéftrenér Marek Vojta.

Autor: Pavel Klepetko