Junioři jsou blíže výkonnostně lepší skupině! Porazili Chomutov i Plzeň

» Redakce (2.10.2018)

Ústečtí junioři o minulém víkendu dvakrát zvítězili. Nejdříve porazili v regionálním derby Chomutov 11:6 a v neděli na domácí palubovce se rvali o další tři body se Slavií Plzeň. Pro naše mladé hráče úspěšně, neboť zvítězili 4:1. Díky tomu jsou blíže k postupu do výkonnostně lepší skupiny KB ligy. K jistotě postupu jim stačí vyhrát nad FBC Plzeň.
Florbal Chomutov - Florbal Ústí 6:11
V sobotu čekal ústecké juniory tým Florbal Chomutov. Hostující Ústí čekala brzy po začátku studená sprcha, když se Chomutov ujal vedení již v první minutě utkání. První třetinu Ústí stále jen dotahovalo. Chomutov se nevzdálil na delší náskok než jednu branku. Do šaten se tak šlo za nerozhodnutého stavu 3:3.

Po druhé třetině začalo konečně Ústí hrát svoji hru a dominovat. Chomutov se při menší šarvátce na začátku třetí třetiny sám oslabil a hrála se přesilovka 4 na 3, později 5 na 4 ve prospěch Ústí. Zápas nakonec skončil jednoznačnou výhrou ústeckých juniorů 11:6. Utkání komentoval šéftrenér Florbalu Ústí Marek Vojta: „Velmi těžké utkání proti kvalitnímu soupeři, jenž udělal velký pokrok. Rozhodli jsme díky psychické odolnosti v závěru a kreativitě v útočném pásmu. Děkuji soupeři za utkání.“

Florbal Ústí - FBŠ SLAVIA Plzeň 4:1
Druhý zápas se hrál v neděli v podvečer v Ústí na hale Sluneta. Domácí tentokrát začali úspěšně a to dvěma vstřelenými brankami v průběhu první třetiny. Těsně před jejím koncem skórovala Plzeň, poprvé a naposledy v tomto zápase. Utkání, kde padlo o poznání méně gólů než v předešlém, nakonec dopadlo pro Florbal Ústí stejně a započítá se jim tak dalších šest bodů do tabulky základní skupiny KB Ligy juniorů. „Dnes velmi atraktivní a náročné utkání. Splnili jsme si jeden z dalších krátkodobých cílů a dokázali týmovou hrou zvítězit. Po celé utkání koncentrovaná hra, která nesla ovoce. Děkuji soupeři za fair hru,“ řekl k utkání trenér ústeckých juniorů Lukáš Pekárek.

Autor: Pavel Klepetko