Junioři si připisují důležitou výhru v KB lize juniorů proti lídrovi skupiny Black Angels!

» Redakce (11.10.2018)

V sobotu se na Slunetě odehrálo pro domácí Ústí velice důležité utkání. Do Ústí přijel tým Black Angels, který doposud pouze jednou ve skupině zaváhal a to proti Liberci v samostatných nájezdech. V ten samý den se zároveň odložilo utkání ústeckého áčka. Ústečtí junioři se tu tedy sešli téměř všichni a vytvořili týmu z okraje Prahy těžkého soupeře.
Florbal Ústí - BLACK ANGELS 11:8
To ukázaly i první minuty utkání, když v polovině hry Ústí vedlo již 3:0 po dvou střelách Václava Vavrušky a jedné Jakuba Krupicy. Zbytek třetiny poté nabídl jen dva přestupky na straně hostů, když byl mimo jiné vyloučen i bývalý hráč Ústí Oldřich Jireček za nesportovní chování. Do šaten si tak Black Angels odnášeli hned tříbrankové manko.

Třináct vteřin po začátku druhé třetiny skóroval Jan Peška a navýšil tak ústecký náskok. Následovaly čtyři trestné minuty na obou stranách a gólová přestřelka – při které zaznamenal hattrick Václav Vavruška – po které skončila i třetina. Tříbrankový deficit se ovšem nezměnil a třetina skončila za stavu 7:4 pro domácí.

Florbal Ústí v poslední třetině zvolil taktiku „nejlepší obrana – útok“, a tak i přes další čtyři vsítěné branky do domácí sítě nakonec Ústí stačilo přidat stejný počet a utkání vyhrát. „První třetina neměla potřebnou kvalitu u nás v obraně. Poté byl k vidění veliký počet krásných útočných akcí. Utkání jsme dokázali vyhrát díky naší odvaze na míčku. Děkuji soupeři za dobré utkání,“ okomentoval zápas trenér Marek Vojta.

Florbal Ústí se tak momentálně drží na druhém místě tabulky skupiny „D“ KB ligy juniorů. Poslední dva zápasy ve skupině juniory čekají příští víkend v sobotu v Plzni a v neděli doma proti Liberci. Pakliže porazí Plzeň, postoupí do výkonnostně lepší skupiny.

Autor: Pavel Klepetko