Související zápasy

Junioři boří kvalifikaci! Na kontě mají další dvě výhry

Juniorský kádr opět předvedl skvělé výkony, když o víkendu 21. a 22. září porazil v kvalifikaci CE ligy nejen Chomutov, ale i Liberec. Jak jednotlivé zápasy probíhaly?

Po úvodní hře na přetahovanou, kdy se Ústí a Chomutov gólově neustále doháněli, to bylo domácí Ústí, které převzalo otěže hry a do šatny odešlo s tříbrankovým rozdílem. Chomutov se ve druhé třetině pokusil náskok stáhnout, místo toho ale junioři odskočili o další dvě branky. Soupeři se nakonec také podařilo několikrát prosadit, ale na devět gólů, které během duelu inkasovali od ústeckých juniorů, to jednoduše nestačilo. Největší podíl na vítězství za stavu 9:5 měli Tadeáš Weber a hvězda utkání Adam Fišer, neboť oba přispěli dvěma brankami.

V neděli se Ústí podruhé utkalo s FBC Liberec. Po bezgólové první periodě hostující Ústí absolutně ovládlo druhou část, ve které Liberec inkasoval čtyři branky. Dobře rozehraná hra pokračovala i na začátku rozhodující třetiny. Poté se však karty obrátily a Liberec rozjel svou hru, ve které se mu podařilo vstřelit čtyři góly a stáhl tak náskok na 4:5. V posledních šesti minutách se zachráncem těsného stavu stal gólman Matěj Dobosz, který do brány nepustil už ani jednu střelu a byl zaslouženě vybrán hráčem utkání!