Související zápasy

Junioři se kvalifikovali do CE ligy! Vary přetlačili v prodloužení, s Chomutovem to ale nedopadlo

Juniorský celek odehrál 27. a 29. září poslední dva kvalifikační duely. Vyrovnaný zápas proti Varům nakonec dotáhli do vítězného konce po skončení základní hrací doby. S Chomutovem to naopak vítěztvím neskončilo. Více informací se dozvíte v tomto souhrnu.

První polovinu duelu ovládlo Ústí, které dokázalo čtyřikrát skórovat. Pěkný náskok ale Vary dorovnaly v průběhu poslední třetiny a šlo se tak do prodloužení. V šedesáté druhé minutě zápas rozhodl ústecký hráč Tadeáš Weber za asistence Martina Hrabánka. Pro Webera to byl třetí gól tohoto duelu, čímž zkompletoval hattrick a byl zaslouženě zvolen hvězdou utkání.

Poslední kvalifikační zápas ale nedopadl vůbec dle očekávání. Po jednoznačné výhře na Chomutovem ve třetím kole a jeho nula bodech v tabulce, nebyl soupeř z ústeckého kraje považován za velký oříšek. Tentokrát však otevřel skóre a dokázal hrát velmi vyrovnaně. V polovině utkání dokonce převzal otěže hry a dostal se do vedení, které už nepustil. Prohra 5:9 na kvalifikaci juniorů do CE ligy ale naštěstí neměla vliv, neboť se do ní díky skvělým výkonům z předchozích kol probojovali!