Muži vyhráli další domácí zápas, následující den postoupili v poháru

Mužský A-tým má za sebou zatím nejnáročnější víkend, v sobotu dokázali urvat dva body proti nováčkovi soutěže a o 24 hodin později slavili postup v těsném zápase se Rtyni.

Florbal Ústí - FBC Vikings Kopřivnice 4:3p

branky: 8. Jan Dobosz, 19. Aleš Vlach, 45. Vít Pavelka, 63. Dan Semerád - 17. Robert Socha, 55. Lukáš Michna, 60. Vojtěch Zátopek; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 3 + Jakub Kolstrunk OS:4; využití: 0:0; diváků: 242; zásahy brankářů: Matěj Dobosz 15 - Martin Sklář 19; po třetinách: 2:1, 0:0, 1:2, 1:0

Brankově chudší zápas mohli sledovat domácí diváci v sobotní podvečer. Brankový účet se podařilo otevřít v osmé minutě Honzovi Doboszovi, ten vybojoval míček po nahrávce Kadlece a skulinkou mezi tyčí a tělem propasíroval míček za záda Skláře. Vedení si však domácí nepostrážili, dvě minuty před koncem třetiny utekl míček Tauberovi přímo před branku Dobosze, tam čekal Socha a backhandem překonal ústeckého brankáře. Ústí si ještě stihlo připsat jednu branku, Martin Fuchsig našel pozadu Vlacha a ten míček uklidil za brankovou čáru.

Druhá třetina nabídla dvě přesilové hry, oba z týmů si tak mohli vyzkoušet i oslabení. Minutu před koncem byl pro Kopřivnici odpískaný nájezd. K trestnému střílení se postavil Tomáš Janek, nedokázal ani zakončil, pač míček při chůzi zastavil.

Poslední dvacetiminutovku lze označit jako divočina. Padly čtyři nižší tresty, jeden trest osobní a tři branky. Ústí odskočilo o dvě branky díky důrazu Víti Pavelky, který z brankoviště dorazil střelu Vondrušky. Tým se musel po zbytek třetiny obejít bez Kolstrunka, který za nesportovní chování obdržel osobní trest. Hosté však dokázali zápas zdramatizovat, nejdříve snížil Michna a Zátopek dokázal sedm sekund před koncem vyrovnat. V prodloužení využil prostoru Dan Semerád a rozhodl tak kam poputuje druhý bod.

Orel Rtyně v Podkrkonoší - Florbal Ústí 3:7

branky: 14. Marek Weinelt, 43. David Cejnar, 50. Miroslav Kábrt - 1. Theodor Huber, 14. Vojtěch Frolík, 30. Tadeáš Weber, 46. Štěpán Malý, 60. Vít Pavelka, 60. Štěpán Malý, 60. Štěpán Malý; rozhodčí: Jan Čečetka - Lukáš Laštovička; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 81; zásahy brankářů: Jan Seidl 22 - Vojtěch Pražák 15; po třetinách: 1:2, 0:1, 2:4

Pohárový zápas proti divizní Rtyni nabídl více dramatu, než by se dalo očekávat. Domácí Rtyně se držela dlouho na dostřel jedné branky. Za stavu 4:3 si domácí dovolili zkusit hru bez brankáře, to však Ústí potrestalo a třikrát rozvlnilo prázdnou síť.