Vojto díky! Vojta Semerád se rozhodl přerušit svou kariéru. Co mu bude chybět nejvíce a na co bude vzpomínat? Přečtěte si s ním rozhovor!
Kdo je Karel Klíma? Někteří z Vás možná nemají tušení, ale Karel se na začátku roku po VH stal třetím členem Rady spolku. V RS doplnil Vladimíra Štorka a Radima Fořta. Pojďme si Karla trošičku představit.
Ahoj Karle, v ústeckém dresu si Tě dnes už pamatuje málokdo, přesto jsi svou hráčskou kariéru spojil s ústeckým florbalem, zavzpomínej na začátky své kariéry…
Ahoj Hory, s florbalem v Ústí jsem začínal někdy v roce 2001 a tehdy se ještě trénovalo v tělocvičně na Kolejích pod hlavničkou USK. Jak klub rostl, každý v něm měl jiné ambice, a i proto došlo postupem času k rozdělení (FBC Victorie a USK Slavie). Já jsem zůstal v USK i tím, že mě trénoval táta. To byla zároveň doba, kdy mě florbal pohltil naplno. Když tak vzpomínám, nebavilo mě nic jiného. Ze školy jsem jezdil rovnou na halu, kde jsem byl s každou kategorií a po tréninku mužů jsem teprve jezdil domů.
V roce 2009 jsem dostal nabídku hrát v Praze, konkrétně v Tatranu Střešovice. Byl jsem mladý, a tak jsem do toho skočil po hlavě. Když se ohlédnu zpět, bylo to moc brzy. Na druhou stranu mi to přineslo obrovskou zkušenost. Naštěstí mě oba rodiče neustále podporovali, a i díky tomu jsem vše zvládal. V Praze jsem svoji kariéru spojil převážně s Tatranem, kde jsem okusil také Superligu (AutoCont extraligu). Měl jsem ale možnost nahlédnout i do dalších klubů, například FLORBALU CHODOV nebo FbŠ Bohemians. Moji vrcholovou kariéru bohužel překazilo zranění kolenních vazů a dlouhá pauza, po které už jsem se nedokázal dostat zpět.
Nyní pracuješ pro Český florbal a máš na starost rozvoj klubů, popiš nám, co je náplň tvé práce?
Na Českém florbalu budu začínat svou čtvrtou sezónu v programu podpory oddílů (PP3). Funguji jako koordinátor rozvoje oddílů a mou náplní je hledat jejich slabé i silné stránky a prostor k dalšímu rozvoji. Momentálně pracujeme s 73 oddíly, které navštěvujeme a pomáháme jim v jejich růstu. V souvislosti s tím, že máme celorepublikový přehled, jim můžeme ukázat cestu, kterou již někdo vyšlapal.
Po VH jsi byl zvolen do RS ústeckého klubu. Nyní ve spolupráci s manažerem klubu a RS řídíš nebo usměrňuješ klub. V čem si myslíš, že má klub podle tebe největší deficit, co se organizační stránky týče (na čem je třeba zapracovat)?
I tím, že oddíl každým rokem roste je potřeba ho usměrnit. Největší mezeru vnímám v nenaplněném potenciálu, který jako klub máme. Je potřeba přehodnotit některé interní procesy a nastavit pevnou linku, které se budou držet všechny osoby zapojené do chodu klubu. Jako klub bychom měli být v roli krajského lídra, a to nejen po sportovní stránce.
Momentálně s manažerem klubu dáváme dohromady organizační plán a věřím, že pokud si ho všechny organizačně zapojené osoby vezmou za své, tak se nám povede potenciál naplnit.
Co Tě přimělo ke vstupu do spolku a následně do RS?
Už delší dobu jsem s klubem pracoval z pozice, kterou mám na ČF. Na jednom společném setkání mě oslovil David Stummer s nabídkou, zda bych nechtěl vstoupit do spolku. Nechal jsem si nějaký čas na rozmyšlenou, a i po pár osobních schůzkách s Radimem Fořtem, Láďou Štorkem a Tomášem Kawulokem jsem se rozhodl nabídku přijmout. Osobně to beru jako výzvu a možnost podílet se na růstu ústeckého florbalu.
Díky Karle za rozhovor!
Autor: Jiří Horák