Ohlédnutí za letošním ročníkem Prague Games

Oblíbeného letního turnaje se tento rok zúčastnilo Ústí ve dvou klučičích kategoriích. Oba celky po dobře odehraných skupinách vypadli v brzkém playoff.

B16

Kluci v kategorii B16 nastoupili ve skupině ke čtyřem utkáním. V pěti členné skupině se umístili na druhém místě.

Na úvod turnaje se utkali s rakouským týmem Red Eagles, v tomto klání se ústeckým povedlo zvrátit zápas v druhé polovině a vyhráli 3:2. Následoval střet s Tatranem Střešovice, v tomto zápase si Ústí vzalo vedení hned zpočátku a udrželo si ho až do konce, nakonec si připsalo výhru 4:0. V ranních čtvrtečních hodinách nastoupilo Ústí do zápasu s Paskovem o první místo v tabulce. Po prvním poločasu svítilo na tabuli skóre 2:2, ústeckým se nepovedl vstup do druhé půlky a po pěti minutách prohrávalo o čtyři branky. Tým dokázal ještě dvakrát skórovat, ale na body to nestačilo. V posledním utkání skupiny si připsali svěřenci Karla Klímy poklidnou výhru 6:1 nad švédským týmem Varla IBK.

Do play-off nastoupilo Ústí z druhého místa, zde se v šestnáctifinále utkalo s lotyšským týmem FS Masters /Ulbroka black. První polovinu Ústí zvládlo a do kabin šlo za stavu 2:1, druhý poločas ale patřil soupeři, který se nakonec radoval z výhry 2:5.

Turnaj pro ústecký výběr neskončil. Nastoupil do pavouka B, v osmifinále se týmu povedlo porazit Kralupy. Ve čtvrtfinále však byl krátký na švýcarský výběr EFS United.

B18

Junioři nastoupili do skupiny o čtyřech týmech. Z úvodu turnaje se utkali s Ostravou, kterou dokázali porazit 3:1. O dvě hodiny později se tým postavil k druhému utkání, ve kterém nestačil na švýcarský tým z Thurgau Unihockey. Skupinová fáze pokračovala ve čtvrtek, kdy se Ústí utkalo s Black Angeles, které dokázalo porazit 5:2, čímž si pojistilo druhé místo ve skupině.

Úvodní playoff duel odehráli junioři ještě ve stejný den v pozdních večerních hodinách. V šestnáctifinále vyzvali slovenský tým Dolný Kubín, který dokázali přehrát 6:2. V pátek juniorům turnaj skončil, když prohráli proti švédskému výběru Extended 0:5.

Autor: Dominik hrabě