Související zápasy

Florbal Ústí

Starší žákyně bodovaly v Chomutově

V sobotu 5. října se uskutečnil druhý turnaj starších žákyň, tentokrát v Chomutově.

Florbal Ústí x Mocní tuleni Podbořany

První zápas jsme odehráli proti Podbořanům. Od začátku nás soupeřky dostaly pod tlak a v první části se nám nepodařilo jej prolomit. Avšak díky důkladné obraně jsme neinkasovali a byli odhodlaní být v útoku více aktivní a kvalitní. Bohužel na konci první části přišlo z mého pohledu přísné vyloučení, které nám pokračovalo i ve druhé třetině. Pozitivní je, že jsme oslabení ubránili víceméně bez větších šancí soupeřek, ale také si to vybralo svou daň. Nejenže nás to stálo mnoho sil, ale soupeřky se dostaly do dobrého tlaku, kterého se držely. Ve druhé půlce této třetiny se Podbořany dostaly do vedení po nešťastném vlastním gólu. Ten nás vyvedl z koncentrace a do konce třetiny jsme inkasovali ještě dvakrát. Do třetí třetiny však vstupoval jiný tým. Konečně se nám podařilo prolomit tlak soupeřek a vypracovat si také některé šance. Finální výsledek 0:4 byl tak podle nás zasloužený a bereme si z něj poučení.

Florbal Chomutov x Florbal Ústí

Druhý zápas však vypadal výrazně lépe. Opadla nervozita a holky začaly tak, jak skončily v předcházejícím zápase, což přineslo ovoce. Hned po 30 vteřinách jsme se dostali do vedení a v tlaku pokračovali. Důsledná obrana a koncentrace znamenaly výhru v první třetině 1:0. Druhá třetina z hlediska útoku patřila soupeřkám, kterým se podařilo vstřelit jeden gól. Gól to byl sice smolný, ale vzhledem k dalším šancím zasloužený. Do třetí třetiny jsme tak vstupovali za vyrovnaného stavu. Poslední třetina se nesla ve znamení zahozených šancí na obou stranách. Obětavost všech hráček a výkon gólmanky dovedly zápas až k nájezdům, ve kterých jsme bohužel rozdílem jednoho gólu prohráli.

Turnaj i přes dvě prohry hodnotíme pozitivně. Mladý tým z minulých let získal zkušenosti a s odchodem zkušených soupeřek do vyšších kategorií se zápasy vyrovnávají. První bodík do tabulky nás žene za dalšími úspěchy a věříme, že již tak velký progres od letní přípravy bude pokračovat. Těšíme se, že Vám budeme moct přinést ještě lepší zprávy z kategorie starších žákyň.

Autor: Karel Černý