ÚstíVAR
4:8(0:0,1:4,3:4)
st 21. 8. 2024 19:30 @ SC SLUNETA Ústí n/L, Pohár, 2. kolo

Ústí ani druhý zápas nezvládlo, s Karlovými Vary prohrálo 4:8

V rámci druhého pohárového zápasu se domácí Florbal Ústí utkalo s druhým superligovým soupeřem, Karlovými Vary. Po první třetině to vypadalo na vyrovnanou bitvu, Vary však dokázal pomalu odskakovat, a nakonec vyhrály o čtyři branky.

První třetina nenabídla žádnou branku, Ústí však ukázalo, že dokáže být více než vyrovnaným soupeřem a vytvořilo si několik šancí.

Ve druhé třetině se konečně roztrhnul pytel s góly. Mladá juniorská lajna se prosadila jako první, Vlach nabil Polákovi a ten se trefil přímo pod břevno. Vedení ústeckým dlouho nevydrželo, když vyrovnal po hezké individuální akci Daniel Péc. Poté skórovaly převážně Vary. Nejdříve si pomohl o nohu Poláka Lebeda, následně se z dorážky prosadil Švarc a na 4:1 navýšil Zahraj.

Ústí však zvládlo snížit. Nejdříve proměnil přesilovku Vondruška a následně se prosadil Jan Dobosz po přihrávce Hubera. Srovnat se však nepodařilo, naopak soupeř přidal další branku, když se v nepřehledné situaci zorientoval jako první Péc. O pár minut později dokázal snížit na rozdíl jedné branky Aleš Vlach, pro kterého se jednalo o první branku v mužském A-týmu.

Po zbytek zápasu se prosazovali pouze Karlovarští, nejdříve z brankoviště dorazil míček do branky Klápa, poté backhandovým blafákem překonal brankáře Švarc a do prázdné upravil skóre na finálních 4:8 Michal Klápa.