ÚstíOrka
9:4(4:0,0:1,5:3)
so 5. 10. 2024 15:30 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 5. kolo

Ústí si připsalo první domácí vítězství, o tom rozhodlo v úvodu zápasu

Florbal Ústí si po třech zápasech konečně připsalo tři body na domácí půdě. V zápase s Orkou skórovalo devětkrát, rozhodly první čtyři branky v úvodních šesti minutách.

Vstup jako ze říše snů, hned po 55 sekundách se domácí fanoušci zvedali ze sedaček. Polák přihrál Trčkovi, ten posunul na Dana Semeráda a Semerád věděl, jak si s šancí počínat, a tak otevřel brankový účet. Diváci, kteří přišli později, museli litovat, neboť hned o dvacet sekund později vedlo Ústí už o dvě branky, prosadil se ve své premiéře Vilém Vrzala. Ústecká kanonáda však nekončila, Orka zaskočená začátkem utkání nestíhala ústecké tempo. Tlak využil Lukáš Tauber a svojí skrytou ránou tak navýšil domácí vedení. Střeleckou show zakončil střelou přímo do šibenice Jakub Kolstrunk.

Sebevědomí domácího týmu dostalo první ránu v úvodních minutách druhé třetiny, když v čase 21:34 snížil manko Václav Kramel. Oproti první třetině byla druhá dvacetiminutovka daleko vyrovnanější, ani jeden z týmů však už nedokázal skórovat.

Naopak ve třetí třetině se roztrhnul pytel s góly. Kramel byl pánem úvodních minut, a i ve třetí třetině se prosadil hned z úvodu. Na jeho branku však domácí rychle zareagovali, když se ze středu prosadil Vlach. Jednu branku za druhou mohli diváci sledovat v poslední periodě, na 3:5 snížil Pruner, tříbrankové vedení vrátil na ústeckou stranu Fuchsig. Orka se však nezastavila a ve stíhání ústeckých pokračovala, Kramel si totiž připsal třetí trefu. Šimáček se o minutu později blýskl skvělým zákrokem, z dalšího útoku se prosadil Vondruška a o minutu později vstřelil osmou branku Vrzala. Zápasové konto uzavřel v 57. minutě Vondruška.