HattrickÚstí
4:10(1:2,0:4,3:4)
ne 20. 10. 2024 18:00 @ SH Maloměřice, 1. liga mužů, 7. kolo

Ústí smetlo první Hattrick desíti brankami a vyšvihlo se do první čtyřky

Ústí se pomalu začíná rozjíždět, v neděli přidalo čtvrtou výhru v řadě. Výhra nad Hattrickem se rodila relativně snadno. Muži se dostali do vedení ve druhé a minutě a po zbytek zápasu svůj náskok pouze navyšovali.

Úvod zápasu zachytilo Ústí skvěle, konkrétně dvojice Kolstrunk – Mühlfait, kdy první jmenovaný došel až před brankáře, kterého obešel a zakončil do sítě. O čtyři minuty později se radovali hosté podruhé. Semerád využil chyby Létala, který špatně vyhodnotil situaci, obešel branku a přihrál Vondruškovi, který zakončoval do prázdné. Domácí ještě stihli v závěru snížit, Slezák poslal skrytou střelu od mantinelu a ta zaplachtila až do sítě Šimáčka.

Začátkem druhého dějství navýšilo Ústí své vedení. Vrzalovu střelu ještě brankář vyrazil, míček však jako první sebral Drba a překonal ležícího Létala. V osmé minutě naservíroval Kolstrunk míček na čepel Fuchsiga a ten se do prázdné nemýlil. O dvě minuty později přidal pátou branku hostů Dobosz. Brněnskou zkázu dokonal koncem třetiny Aleš Vlach, tomu míček z rohu sjel až k brance, kde to Létal nezvládl a míček mu propadl kolem přední tyče až za brankovou čáru.

Létala vyhnal z branky až v 49. minutě Jakub Mühlfait. Do tabulky střelců se na novém brankáři připsal taky Jan Samuel Polák, ten zařadil trojku, sešlápl pedál, unikl obránci a překonal brankáře střelou na přední tyč. Devátý gól ústeckých vstřelil Marek Kadlec. Brno nechtělo své domácí fanoušky zklamat a ani za rozhodnutého stavu nesložilo zbraně. Kolstrunkovu chybu v rozehře potrestal Vodica. Minutu před koncem zápasu se prosadil ex-ústecký Brom a na 4:9 snížil "Michiganem" Vodica. Jubilejní desátou branku ústeckého týmu vstřelil Semerád, toho čeká příspěvek do týmové kasy.

Ústí se díky výhře posunulo v tabulce na čtvrté místo.