Ústí svůj první pohárový zápas prohrálo brankou v poslední minutě

Rok se s rokem sešel a na ústeckou Slunetu dorazil oblíbený soupeř, Kladno. Ústí s Kladnem sehrálo vyrovnanou partii. Ještě v 58. minutě to vypadalo, že se diváci dočkají nastaveného času, ale minutu před koncem rozhodl o výhře Bohuslávek.

V první třetině se muselo Ústí sžít s tempem zápasu a herní projev se podobal tomu na Czech Open. Výsledek třetiny tak mluvil pro ústecké nepříznivě. Nejdříve otevřel skóre zápasu Matyáš Bachmaier a ve 14. minutě navýšil kladenské vedení Jakub Dufek.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili domácí úplně jinak. Byli všude rychleji, vyprodukovali dvacet střel, ale na počet střel byl počet branek trošku nižší. Hned z úvodu třetiny se svojí buldočí sílou prosadil v brankovišti Marek Kadlec, který tak navázal na své individuální výkony z Czech Openu. Ve 35. minutě vyrovnal na 2:2 Vojtěch Esterka. Ústečtí ale nezvládli závěr třetiny, kdy Kladno opět odskočilo, když díky výhodě mohlo hrát v šesti a svoji přesilu zužitkovalo brankou Nováka.

Poslední perioda byla od obou týmů trošku strategičtější. Zatímco ve druhé části to bylo hodně nahoru – dolu, tak třetí třetina byla obrazem postupného útoku a kvalitní obrany. Kladenskou obranu dokázal překonat Pavel Vlček, když propálil blok hráčů a před odletem do Španělska se alespoň takhle mohl se Slunetou rozloučit. Loučení by to bylo určitě hezčí, kdyby v 59. minutě nerozhodl o výhře Kladna Jakub Bohuslávek.