ÚstíButchis
4:5(0:2,3:1,1:2)
so 7. 9. 2024 17:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 1. kolo

Ústí vstoupilo do nového ročníku prohrou s Butchis 4:5

Ročník 2024/2025 nezačal pro ústecké muže dle představ. V prvním kole poměřili muži kvality s jedním z favoritů soutěže, Butchis. Začátek zápasu vypadal příznivěji pro soupeře, Ústí pak ale brankové manko zvládlo stáhnout. V závěru byl ale produktivnější soupeř, a tak si připsal výhru.

Už po jedné minutě musel vytahovat míček z vlastní sítě ústecký brankář Matěj Dobosz, který nejdříve skvěle vychytal střelu Petráně, následující dorážku Veleby však zastavit nedokázal. Koncem sedmé minuty přeskočil míček čepel Pavelky a soupeř tak utíkal na ústeckou branku, Pavelka se pokusil chybu zahasit, nakonec z toho bylo trestné střílení, které zkušeně vyřešil Jakub Černý. I přes pár dalších šancí zůstalo skóre nakonec 0:2 po první třetině.

Ani do druhého dějství nevstoupilo Ústí pravou nohou. Po minutě přelévání hry ze strany na stranu přišla další chyba v rozehrávce, míček sebral Čech a trefil se přesně k tyči. Poté však začalo úřadovat Ústí, Pavelka napravil své zaváhání z úvodu zápasu a otevřel tak účet ústeckého týmu. Florbalu Ústí patřil hlavně závěr druhé dvacetiminutovky. Nejdříve ubránilo oslabení, aby následně využilo přesilovku, podruhé se prosadil Pavelka. O minutu později se domácí dočkali vyrovnání, Vlach přihrál před branku a tam ústecký golem Jakub Fuchsig dorazil míček za brankovou čáru.

Vyrovnaný stav nakonec nevydržel příliš dlouho, v 6. minutě poslední třetiny nezvládlo Ústí situaci 5na2 na vlastní polovině a nikým nechráněný Veleba poslal svůj tým do vedení. Potrestané individuální chyby byly rozdílem v konečném součtu. Fuchsig pokazil rozehru, přihrál soupeři a ten vyťukal ústeckého brankáře. Naději dal ústeckým v 58. minutě Dobosz, ale ani ve šesti už Ústí nenašlo sílu na odpověď.