Ústí zvládlo otočit zápas v Plzni a vyhrálo 9:5

Ústecký tým se i v nepříznivém počasí dopravil na jihozápad České republiky. Delší cesta ovlivnila vstup do utkání a Plzeň si vzala vedení 2:0 v první třetině. Svěřenci Davida Stummera však zvládli otočit utkání už ve druhé třetině a výsledek si postrážili.

Delší cesta v deštivém počasí se odrazila na ústeckých hráčích v prvních dvaceti minutách zápasu. Ústečtí byli všude později, prohrávali už od páté minuty, když Mikolášek unikl Polákovi a zakončil nad nohu Dobosze. V posledních pěti sekundách bylo Ústí už hlavou v šatnách, Plzeň toho využila a dala druhou branku.

Jako politi živou vodou vstoupili hráči do druhé části a domácí byli jak v lese na procházce. Střely v této třetině skončily 14-2. Brankový účet otevřel po dobré akci Vladimír Trčka. „Starého psa, novým trikům nenaučíš,“ asi tohle si museli říct Fuchsig-Kolstrunk-Esterka, když vstřelili branku z přesilové hry. U třetí branky si Trčka s Muhlfaithem vyměnili pozice, druhý jmenovaný skóroval. Ústecká show pokračovala, jako čtvrté vystoupení si Jan Vondruška připravil víko na přední. Sólo poté odehrál Martin Horn.

Geometrii by mohl vyučovat Jakub Kolstrunk, který vystřihl milimetrově přesnou kolmici na Fuchsiga, ten mu za tento výkon udělil jedna hvězda a gól k tomu. Liberecko – Ústecký Horn navýšil už na 7:2. Plzeň šla na posledních pět minut do šesti. Dokázala z toho vytěžit tři góly. Ústí však ještě dvakrát skórovalo.