V prvním přípravném zápase podlehli muži České Lípě 4:6

Svěřenci Davida Stummera odehráli svůj prvním přípravný zápas v letošní sezoně. Už tradičně poměřili síly se superligovou Českou Lípou. Ústí sice rychle prohrávalo 0:2, následně však dokázalo otočit a dlouho vedlo. Zápas ztratilo v závěru třetí třetiny.

Oba týmy nastoupily v dost okleštěné sestavě a šanci tak dostali mladé nové tváře. Úvodní minuty patřily jednoznačně soupeři a brankář Matěj Dobosz se hned ze startu hodně zapotil. Tlak vyústil v první branku, kterou vstřelil Tomáš Pšenička, hned po buly se prosadil Ondřej Hurt. Ústí dokázalo ještě během třetiny reagovat. Kužel se ze středu prosadil k pravé tyči a o čtyři minuty později vyrovnal Vít Pavelka, když vymetl pavučinu Jirkovi branky.

Od druhé třetiny se začala hra více přelévat ze strany na stranu, do vedení se ale dostalo Ústí. Mladý Weber se vytočil s míčkem a trefil se přesně k tyči. Stejně jako Weber, akorát z druhé strany, se prosadil Pavel Vlček, Ústí tak v polovině zápasu vedlo 4:2.

Česká Lípa ale prokázala své zkušenosti a v následujících minutách dorovnala, a nakonec zápas dotáhla do vítězného konce. Hřebík do rakve zasadil v posledních sekundách bývalý ústecký hráč Václav Vavruška.